etil alkol rp satın al
chat eczaonline.com okey oyna gaziantep web tasarım

Google News yayın politikaları 2019

iyikampanya

::: Ayın Üyesi :::
Paylaşım Ekibi
Onaylı Üye
Katılım
20 Ara 2018
Mesajlar
160
Beğeniler
41
Yaş
34
Eski Rumuz
Aktuel_Kampanya
#1
Google News ya da Google Haberler olarak ifade edilen Google güncel haberlerde sizin de haber sitenizin yer alması için Google yayın politikaları belirledi. Google içerikle ilgili ve teknik olarak da şartlar sunuyor. Bu şartlara uygun olmayan siteler Google Haberler yayıncıları arasına dahil edilmiyor.

Bir şekilde dahil olmuş olanlar da yayıncı kurallarını ihlal ettikleri anlaşıldığında buradan çıkarılıyor. İşte google News kuralları:

google news haberler.png


İçerik politikaları
İçerik politikalarımız hem kullanıcılarımız hem de yayıncı ortaklarımız için olumlu bir deneyim sağlamada önemli rol oynar. Lütfen siz de bu yönergelere uyarak çabamıza destek olun. İçeriğin sanatsal, eğitim amaçlı, tarihsel, belgesel veya bilimsel nitelikte ya da önemli ölçüde kamu yararına olup olmadığını göz önünde bulundurarak bu politikalarımızda istisnalar yapabiliriz.

En iyi uygulamalar
Genel olarak, haber siteleri açıkça anlaşılabilen ve dil bilgisi hatası içermeyen içeriklere sahip olmalıdır.

 • Hesap verebilir ve şeffaf olun
İçerik; yazarla ilgili şeffaf bilgiler, açıkça erişilebilir iletişim bilgileri (e-posta adresleri, posta adresleri ve telefon numaraları gibi) ve tarih satırı ile künyeye sahip olmalıdır.

 • Reklamları sınırlayın
Reklamlar ve sayfalarınızdaki diğer ücretli tanıtım malzemelerin miktarı, içeriğinizden fazla olmamalıdır.

Yasaklanmış içerik

 • Kişisel ve gizli bilgiler
Bir özel kişinin gizli ve kimlik bilgilerinin paylaşılmasına izin vermeyiz (ör. tıbbi kayıtlar veya finansal bilgiler).

 • Telif hakkıyla korunan içerik
Bir kişinin fikri mülkiyet haklarını ihlal eden içeriğe izin vermeyiz ve telif hakkı ihlali iddiası içeren açık bildirimlere yanıt veririz. Telif hakkı dahil olmak üzere, fikri mülkiyet hakkı ihlalinin tekrarlanması hesabın kapatılmasına neden olur. Google’ın telif hakkı politikaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kısıtlanmış içerik

 • Müstehcen içerik
Öncelikle cinsel uyarılmaya neden olan uygunsuz cinsel görsellere izin vermeyiz.

 • Görsel olarak rahatsız edici şiddet barındıran içerik
Şiddeti teşvik eden ya da yücelten içeriklere izin vermeyiz. Ayrıca, başkalarını tiksindirmek adına görsel olarak son derece rahatsız edici veya şiddet içeren malzemelere izin vermeyiz.

 • Nefret barındıran içerik
Etnik köken, dini inanç, engellilik, cinsiyet, yaş, gazilik durumu, cinsel tercih veya cinsel kimliğe göre belirli bir kişiye veya gruba karşı şiddeti veya tacizi teşvik eden içeriğe izin vermeyiz.

 • Tehlikeli ve yasa dışı faaliyetler
Kendine zarar verme, yeme bozuklukları veya madde bağımlılığı gibi kişilerin kendilerine zarar vermesi dahil olmak üzere, tehlikeli ya da yasa dışı etkinlikleri destekleyen veya kolaylaştıran içeriğe izin vermeyiz. Ayrıca, tehdit, şiddeti organize eden ya da şiddet örgütlerini destekleyen içeriğe de izin vermeyiz.

 • Sponsorlu içerik
Sponsorlu içeriği bağımsız, editör içeriğiymiş gibi gizleyen veya yanlış yansıtan içeriğe izin vermeyiz.

Yasaklanan uygulamalar

 • Taciz ve siber zorbalık
Taciz, zorbalık amaçlı veya başkalarını fiziksel veya cinsel olarak tehdit eden mesajlar gönderen içeriğe izin vermeyiz.

 • Yanıltıcı davranış
Herhangi bir kişinin veya kuruluşun kimliğine bürünen veya sahipliğini ya da birincil amacını yanlış yansıtan veya gizleyen sitelere ya da hesaplara izin vermeyiz. Kullanıcıları yanıltmak amacıyla düzenlenmiş faaliyetlerde bulunan sitelere veya hesaplara izin vermeyiz. Bu, merkez ülkelerini yanlış tanıtan veya gizleyen ya da sahte yapılar oluşturarak başka bir ülkedeki kullanıcıları hedefleyen siteleri veya hesapları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

 • Spam ve kötü amaçlı yazılım
Aşırı tekrar eden içeriğe, yazım hatalarına veya dikkat çekme amaçlı karakter kullanımına izin vermeyiz. Ayrıca kötü amaçlı yazılımlara, virüslere veya diğer zararlı yazılımlara verilen bağlantılara izin vermeyiz. Daha fazla bilgi için Web yöneticisi yönergelerimize bakın. Google Haberler için teknik gereklilikler neler?

Teknik dizin yönergelerini inceleme
Google Haberler, haber web sitelerini otomatik olarak taramak için bir bilgisayar algoritmasından yararlanmaktadır. Sistemimizin, makale içeren web sayfalarınızı belirlemesine yardımcı olmak için sitenizin teknik kurallarımıza uyduğundan emin olun.
Yayıncıların teknik sorunlarla sık karşılaştıkları alanlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır:
 • Makale URL'leri: Makale URL'lerinizin benzersiz ve kalıcı olduğundan emin olun.
 • Makale bağlantıları: Tarayıcımız sitenizi tararken, en azından birkaç kelime içeren bağlantı metnine sahip HTML bağlantılarını arar. JavaScript'i, grafik bağlantılarını veya çerçevelerin içindeki bağlantıları taramamız mümkün değildir.
 • Makale biçimi: Tarayıcımız PDF'leri veya HTML haricindeki biçimleri tarayamaz.
 • Robots.txt veya meta etiketler: İçeriğinizi Google Haberler'e dahil etmek için kullanıcı aracılarımız olan Googlebot ve Googlebot-news'un sitenizi tarayabilmesi ve dizine ekleyebilmesi gerekir.
 • Multimedya içeriği: Ses dosyalarını veya multimedya içeriğini dahil edemeyiz. Ancak, bazen aralarında YouTube videolarının da bulunduğu bu tür içeriğe sahip sayfalardaki ek metinleri tarayabiliyoruz.
Not: Zorunlu olmasa da, siteniz ekibimiz tarafından incelenip onaylandıktan sonra bir Search Console hesabı üzerinden Google Haberler Site Haritası göndermenizi öneririz.

Sitenizi Google News'e dahil etmek için başvuru ekranına girerek başvuru yapabilirsiniz.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst