İpucu Google Scholar (Google Akademik) ne işe yarar?

KaRNeC

Kötü bir son, sonsuz bir umutsuzluktan iyidir.
Yönetici
Administratör
Onaylı Üye
Katılım
4 Eki 2002
Mesajlar
2,814
Beğeniler
224
Konum
Dünya'dan
#1
Google Scholar ya da Türkçe ifadesi ile Google Akademik, 20 Kasım 2004 yılında hizmete sunulmuştu. Artık Türkçe akademik makalelerin yayınlanmasına da geçildi. Böylece Türkçe akademik yazıları da burada görebeleceksiniz.

Sadece akademik domain uzantılarının sonuçlarının yer aldığı sayfalarda normal sitelerin linkleri sadece kaynak olarak geçebiliyor. Bakıldığında haber sitelerinin de akademik makalede de kaynak olarak verilmiş olduğunu görebilirsiniz.

google-akademik-backlink.jpg

Google Scholar (Google Akademik) index almak için neler yapılabilir?
Backlink amaçlı buradan link almak isteyenler olacaktır. Siteniz için çok etkili backlinkler sağlayabilirsiniz. Bunu paraya döken akademik personelin de olacağını düşünmekteyim. Ancak siz doğal yollardan da burada kaynak olarak yer alabilirsiniz.

Bunun için akademik konularda, yetkin kişilerin görüşlerinin yer aldığı konuları sitelerinizde paylaşabilirsiniz. Akademik kadrolar da kaynak taraması yaptıklarında sizin sitenizi de kaynakça bölümüne eklerler. Böylece Google Akademik sayfası sonuçlarında siteniz yer alacağı gibi edu.tr ya da gov.tr uzantılı kaliteli backlink sahibi de olabilirsiniz.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst