Hamsi tüketen daha zeki

MéDicLiFé

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi

İyot açısından son derece zengin olan hamsi zeka gelişimine de çok faydalı.

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Beslenme Uzmanı Doç.Dr. Ekrem Algün, 'Hamsi bir protein deposu. Yağı da Omega 3 asitleri açısından çok faydalı. Kalp ve damar hastalıklarından koruyor. Bir takım yağlar damar kireçlenmesi ve kalp hastalıklarına yol açarken, balıklarda tam tersine bu yağların tüketilmesi kişiyi kalp hastalıklarından koruyor'dedi.

Hamsinin, insanlarda normal büyüme ve gelişme ile beyin ve vücut işlevleri için son derece gerekli bir element olan iyot açısından da zengin bir besin olduğunu anlatan Ekrem Algün 'İyotu az tüketenlerin zeka oranı da düşük oluyor. Zeka gelişimine büyük faydası vardır'dedi.

selim61

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Hamsi sadece lezzetli bir yiyecek değildir, bir yaşam tarzı, sosyal bir etkinliktir, fenomendir,... :p

Senol

Müptela Üye
Onaylı Üye
Onursal Üye

İyot açısından son derece zengin olan hamsi zeka gelişimine de çok faydalı.

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Beslenme Uzmanı Doç.Dr. Ekrem Algün, 'Hamsi bir protein deposu. Yağı da Omega 3 asitleri açısından çok faydalı. Kalp ve damar hastalıklarından koruyor. Bir takım yağlar damar kireçlenmesi ve kalp hastalıklarına yol açarken, balıklarda tam tersine bu yağların tüketilmesi kişiyi kalp hastalıklarından koruyor'dedi.

Hamsinin, insanlarda normal büyüme ve gelişme ile beyin ve vücut işlevleri için son derece gerekli bir element olan iyot açısından da zengin bir besin olduğunu anlatan Ekrem Algün 'İyotu az tüketenlerin zeka oranı da düşük oluyor. Zeka gelişimine büyük faydası vardır'dedi.
şimdi gidicem pazara 2 kilo hamsi alcam bi tava hamsiyi tek başıma yiycem :D yanlız sabaha google adsense 100 $ yapmazsa senden alırım parayı haberin olsun :D

Tırtıl

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
Valla canım hamsi çekti heee...Memlekete gider gitmez hamsi turşusuna aman pardon bugulamasına gömülecem ;)

ceycey45

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
hamsı guzelde zeka gelıstırdıgını zannetmem gelıstırıyorsa da gece 00:00 a kadar :D

aytuggg

Üyeliği durduruldu
İYİNET Üyesi
yorumlara bakılırsa hamsici arkadaşlar çokmuş :)

hamsifan.com diye bi site mi açsam :p

Tuyra

Şen Üye
İYİNET Üyesi
Karadenizli arkadaşlar hakkında neden olumsuz dedikodular var o zaman :p

Tırtıl

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
Haçan noli la burda...Kim ne derse desun ula, aslimu inkar edemem ;)

From Samsun,Ordu :)

mathiaxbars

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
kılçıklarını ayıklayan olunca güzel oluyoda normalde büyük balıkları daha çok seviyorum ben bide tatlı su balıkları da çok güzel oluyor

XR9

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Ufak hamsileri tavada kızartıp kılçıklarıyla beraber çerez gibi lüpletince tadından yenmiyor. Daha geçen yemekte çıktı, yanında bide cacık içtim hemde zehirlenmedim, daha ne olsun ;)

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)