chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

HTML ve PHP sayfalarda site yönlendirme kodu

dumanimsin

Onaylı Üye
Katılım
11 Nis 2019
Mesajlar
70
Beğeniler
20
#1
Ziyaretçilerinizi yönlendirmek için .htaccess dosyasını kullanmak istemiyorsanız, başka bir seçenek kullanabilirsiniz - bir PHP veya asıl yönlendirmeyi yapacak bir HTML dosyası. Aşağıda her iki programlama dili için örnekler verilmiştir:

  • PHP için, etki alanınızın belge kök klasöründe bir dosya (örneğin index.php) oluşturun ve içine aşağıdaki satırları ekleyin:
Kod:
<?php
header( 'Location: https://www.iyinet.com/redirect_location' ) ;
?>
  • HTML için, aşağıdaki içeriğe sahip bir dosya oluşturun (örneğin index.html):

Kod:
<META HTTP-EQUIV="Refresh"
CONTENT="0; URL=https://www.iyinet.com/redirect_location">
Burada CONTENT değişkenini artırarak yönlendirmeyi zamanlayarak geciktirme seçeneğiniz vardır . Örneğin CONTENT = 5 , yönlendirmeyi 5 saniye geciktirir. Bunu 10 yaptığınızda yönlendirme 10 saniye sonra başlayacaktır.
 

reel03

Onaylı Üye
Katılım
26 Nis 2019
Mesajlar
16
Beğeniler
0
Yaş
28
Konum
TR
#2
bu işe yeni başlayanların sıklıkla aradığı kodlardan bitanesidir :))
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 1)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst