chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

İmleme aracına Blogger hesabı nasıl tanımlanır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyinet

Yönetici
Administratör
Katılım
2 Eyl 2002
Mesajlar
5,022
Beğeniler
54
Konum
Gaziantep
#1
İmleme servisini Blogger tabanlı sistemlerde kullanabilmeniz için öncelikle bir adet Gmail hesabı sahibi olmanız ve ardından da istediğiniz bloğu oluşturmanız veya hazırda olan bir bloğunuzu kullanmanız gerekir. Hesabınızı bir kere ayarladıktan sonra rahatlıkla tüm imleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle kurulum aşamasını ve daha sonra imleme aracını nasıl kullanabileceğinizi aşağıdan öğrenebilirsiniz.

İmleme aracına Blogger hesabı nasıl tanımlanır?
Öncelikle önceden oluşturmuş olduğunuz bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Bu hesabın İyinet.Com İmleme Servisi ile tam olarak senkronize şekilde çalışıyor olması için gerekli izinleri sağlamamız gerekir. Bu izinleri sağlamazsanız İyinet üzerine hesabınızı eklemiş olsanız dahi bot gerekli giriş izinine sahip olmadığı için giriş yapamaz, bu nedenle imleme işleminiz başarısız olabilir.

İlk aşamada https://accounts.google.com/DisplayUnlockCaptcha linkine tıklayın, eğer bilgisayarınızdan Google hesabınıza giriş tanımlanmamışsa tekrar giriş yapmanız istenecek, giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek.Bu ekrandan “Devam Et” seçeneğine basın, hesabınızın diğer uygulamalara erişim izni verildiğine dair aşağıdaki onay ekranı ile karşılaşacaksınız.Şimdi Google hesabımızın koruma kalkanını devre dışarı bırakmamız gerekiyor. Bu işlem için https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps?pli=1 linkine giriş yapın. Karşınıza gelen ekranda eğer Etkinleştir butonu aktif ise bunu Devre dışı bırak butonuna tıkladıktan sonra kaydet diyerek hesabımızı imleme için hazır hale getiriyoruz.

İmleme sistemini kullanmak için yalnızca bir kereliğine hesabınızı tanımlamanız yeterli olacaktır. http://www.iyinet.com/imle adresine giriş yapın ve ardından Blogger’ın karşısında yer alan İşlemler butonuna basın.Sol tarafta ilk başa Gmail adresini ve şifrenizi doğru şekilde yazın. Ardından Blogspot ID’sini öğrenmek için Blogger panelinize geçiş yapın. İstediğiniz blogun Kumanda Paneline giriş yaptıktan sonra adres çubuğunda yer alan ID kısmını aşağıdaki görüntüdeki gibi alın.Blog ID’si # işaretine kadar olan kısımdaki rakamlardan oluşur bu kopyaladığınız ID’yi İmleme aracına girin, hemen altına da imleme yapılacak Blogger adresini girin. İşleminiz bittiğinde aşağıdaki gibi bir ekrana sahip olmanız gerekir.Şimdi, Hesap Ekle butonuna basarak hesap ekleme işlemini tamamlayın. Blogger’a artık imleme yapmak için hazırsınız. “Yazı Gönder” seçeneğine basın ve sağ tarafta yer alan içerik alanlarını doldurun.İşleminiz bittikten sonra sol taraftan Gmail hesabınıza tik koyun ve “Seçili Olanlara Gönder” butonuna basarak imleme işlemini tamamlayın. Tüm bunlara rağmen imleme yapılmazsa, ilk aşamadaki 1. Ve 2. Güvenlik aşamalarına geri dönüp kontrol edin.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis
Üst