etil alkol rp satın al
chat ege.net

İmleme aracına Twitter Profil hesabı nasıl tanımlanır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyinet

Administratör
Katılım
2 Eyl 2002
Mesajlar
5,021
Beğeniler
53
Konum
Gaziantep
#1
İyinet İmleme aracında Twitter hesabını kullanmamız için öncelikle bir uygulama oluşturmamız ve ardından gerekli bilgileri girerek Twitter hesabımızı imlemeye uygun hale getirmemiz gerekir. Bu işlem için ilk olarak Twitter’ın sitesine gitmemiz ve ardından da giriş işlemi yapmamız gerekir. Giriş işlemimizi başarıyla tamamladıktan sonra Twitter adresinizin Profiline giriş yapın ve hesabınızı bir telefon numarası ile doğrulayın. Eğer hesabınız telefon numarası ile doğrulanmazsa maalesef ileriki aşamada gerekli olan uygulamayı oluşturamayacaksınız.

Telefon numaranız ile Twitter hesabınızı doğrulama işlemini tamamladıktan sonra artık uygulamayı oluşturmak için geliştirici merkezine giriş yapabiliriz. https://apps.twitter.com/ adresine tıklayarak Twitter geliştiriciler merkezine giriş yapabilirsiniz.

Bu adrese giriş yaptığımızda hemen aşağıda ki gibi bir sayfa bizi karşılayacak. Bu sayfa içerisinden “Create New App” seçeneğine tıklayıp bir sonraki aşamaya geçiş yapacağız.Şimdi uygulamamız için bizden istenen temel bilgilerin girişini yapmamız gerekiyor. Hemen aşağıda gördüğünüz gibi gerekli yerli istediğiniz bilgileriniz ile doldurabilirsiniz. Yalnızca Website kısmına görselde de görüldüğü üzere http://www.iyinet.com adresinin girilmesi gerekmektedir.Gerekli bilgileri doldurduktan sonra sayfanın altında yer alan kullanım sözleşmesini okuduğunuzu ibraz eden tiki işaretleyin ve ardından “CreateYourTwitterapplication” butonuna tıklayın.Uygulamamız oluşturulduktan sonra gerekli izinleri sağlamak için Permission sayfasına giriş yapıyoruz.Bu sayfadan aşağıda da gördüğünüz “Read and Write” seçeneğini seçip hemen ardından “Update Settings” butonuna basıyorsunuz. (Uygulamanızı oluşturduktan sonra Permission sayfasına girmek için birkaç saniye beklemeniz gerekecektir.)Şimdi tekrardan üstte yer alan sekmelerden “KeyAnd Access Token” sekmesine tıklıyoruz. Bu sayfanın altında yer almakta olan “Your Access Token” kısmında bulunan “Createmy Access Token” seçeneğine tıklıyoruz.Şimdi bu yeni sekme açarak ekleme işlemimizi gerçekleştirmek için http://www.iyinet.com/imle adresine gidiyoruz. Hemen ardından Twitter'ın karşısında yer alan İşlemler butonuna basın.Karşımıza gelen bilgileri doldurmak için şimdi oluşturduğumuz uygulamanın bilgilerini kullanacağız. Diğer sekmedeki bilgiler ile bu sayfayı dolduruyoruz.Token bilgilerimiz için ise biraz önce giriş yaptığımız sayfasın altında bulunan “Your Access Token” bölümündeki bilgileri imleme bölümünde gerekli yere yazarak hesabımızı ekleme işlemini bitirmek için “Hesap Ekle” butonuna basıyoruz. Şimdi hesabımız imleme yapmak için hazır hale gelmiştir.Twitter imleme yapmak için hesabınızı eklemeyi tamamladıktan sonra Yeni Yazı Gönder’e tıklayın. İmleme için aşağıda yer alan formu istediğiniz gibi doldurduktan hemen sonra sağ köşeden Kullanıcı kısmından Twitter hesabınızı seçin ve Seçili Olanlara Gönder seçeneğine tıklayın.

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst