(?) IMportal ile ilgili bir soru??

babish

Şen Üye
İYİNET Üyesi
arkadaşlar kendi çapımda phpbb ye modlar ekleyerek premodded portal yapmaya çalışıyorum.. örneğin phpbb 2.0.21 e ImPortal ekliyecem sonra install dosyasına sql leri ekliycem sonra kurulduğu zaman ingilizce yazan.. örnek bloklar felan çıkıyor onu kendi istediğim şekilde çıkması için dil dosyalarını mı değiştirmem lazım acaba? şimdiden teşekkürler...

Alexis

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
blocks\language\lang_english var bunu kopyala blocks\language\lang_turkish yap ve blok dil dosyalarını Türkçeleştir.

babish

Şen Üye
İYİNET Üyesi
peki premodded yapmak için türkçeleştireninden ( ki bu sensin :) ) ve mod yazarlarından izin almak gerekir mi?

Alexis

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
phpBB de yapılan tüm modlar GPL lisansındadır, importal vb. modu izin almadan kendi sistemine dahil edebilir ve dağıtımını yapabilirsin.

babish

Şen Üye
İYİNET Üyesi
teşekkürler bilgiler için.. bu arada senin makalelerini takip ediyordum türkçeleştirmeyle ilgili.. premodded çok garip geliyor bana nedir sence bunun türkçesi?

Alexis

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
Premodded nedir: 'Premodded phpBB' birçok modifikasyonun önceden yüklendiği phpBB sürümleridir. Bu sürümlerin amacı acemi kullanıcıların zorlanmadan, hazır ve daha gelişmiş özellikler ile donatılmış bir sistem kullanmasını sağlamak, modları merak edip kurmadan test etmek isteyen kullanıcılara önizleme ve deneme imkanı sağlamaktır.

Gelişmiş phpBB, modlanmış phpBB vb. gibi çevirilebilir.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)