etil alkol rp satın al
chat ege.net

İnstagramda Büyüme Yolları - 1

ceylanmedia

Profesyonel
Katılım
21 Şub 2019
Mesajlar
106
Beğeniler
44
Yaş
22
Konum
Edirne
#1
Instagram’da büyümek için, platformdaki en etkili aktiviteleri belirleyebilmeli ve bu aktiviteleri yüksek kapasitede tutarlı bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Çok zahmet gerektiren bir iş olduğu doğru ama bunu herkes başarabilir.

Instagram hesabınızın ne hızda büyüyeceği iki ana değişkene bağlıdır: Ulaştığınız insan sayısı ve hesabınızı gördükleri zaman bu insanların yüzde kaçının takipçi olarak kazanıldığı.

İnsanlara ulaşımınızı artıran 4 aktivite şunlardır:

  • Ulaşım: İçerikler + Hashtagler + Etkileşimler + Tagler
İçerikler
Her hafta içerisinde takipçi sayınızı en yükseğe ulaştıracak fotoğraf, video, hikaye ve canlı oturum gibi postların sayısı ile ilgilidir. Ürettiğiniz her bir içerik sayesinde insanların hesabınızı bulmasına fırsat tanımış oluyorsunuz demektir, bu yüzden mümkün olduğunca fazla içerik girerek büyümenizin nasıl değiştiğini hesaplamanız gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Bir hafta boyunca her gün bir post atarak işe başlayın ve bu hafta içerisindeki büyümenizi hesaplayın. Sonraki hafta boyunca bir gün içerisinde iki tane post atın ve tekrar büyümenizi hesaplayın ve böyle devam edin. Bu sürece devam ettiğiniz zaman, her hafta boyunca kazanacağınız takipçi sayısını en yükseğe ulaştıracak günlük post sayısını sonunda tespit edebileceksiniz. Ben bir süre boyunca Social Blade kullandım çünkü Instagram hesabımın büyüme oranlarını ve grafiklerini hızlıca görmemin en kolay yolu oydu, hem de ücretsiz olarak. Veriminizi daha da artırmak için Onlypult kullanarak hafta boyunca paylaşacağınız içerikleri daha önceden programlayabilirsiniz. Fiyatı çok yüksek değil ve benzer hizmetlerin aksine Onlypult gerçekten de sizin adınıza içerik paylaşabiliyor. Onlypult’u her gün kullanıyorum ve tam bir hayat kurtarıcı olduğunu düşünüyorum.

Her okuyucu farklıdır. Bu yüzden haftalık büyüme performansınızı ve o hafta içerisinde uyguladığınız içerik stratejisini not alın. Haftalık en maksimum takipçi sayısına ulaşmak için bir gün içerisinde paylaşmanız gereken içerik sayısını bu yöntem sayesinde tespit edebilirsiniz. Örnek olarak:

  1. Hafta: Her gün 3 içerik = 270 yeni takipçi
  2. Hafta: Her gün 5 içerik = 387 yeni takipçi
  3. Hafta: Her gün 7 içerik = 350 yeni takipçi
  4. Hafta: Her gün 9 içerik = 345 yeni takipçi
  5. Hafta: Her gün 5 içerik = 395 yeni takipçi
Hashtagler
Her içerikte, en fazla sayıda insanı Instagram hesabınıza çekmek için konuyla ilgili en uygun hashtagleri kullanın. Bulunduğunuz topluluk içerisindeki en etkili ve dikkat çekici hesapların hangi tagleri kullandığını belirleyerek kendi içerikleriniz için en uygun hashtagleri bulabilirsiniz. Çoğu zaman bulacağınız örnekler, o konu ile ilgili en popüler hashtagler olacaktır. Takipçileriniz belirli bir miktara geldiğinde siz de yeni hashtag denemeleri yapabilir ve bunların içeriklerinize karşı olan etkileşimleri artırıp artırmadığını test edebilirsiniz (etkileşim = beğeniler ve-veya post başına yorum / toplam takipçi sayısı). Etkileşim oranlarınız yüksekse, o hashtaglerin kullanıldığı “Top Posts” kısmında yer alabilirsiniz, böylece insanların hesabınızı bulma şansı ciddi ölçüde artmış olur. Kullanabileceğiniz en iyi araç, Instagram’ın “İlgili (Related)” hashtag önerileridir. Instagram’da bir tag arattığınız zaman, hangi güncel hashtaglerin trendde olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Tutarlı ve devamlı gelişmek için, size önerilen hashtaglere ve Top Posts’ta yer alan hesaplara dikkat edin.Etkileşimler
Sizi tanımayan (ama içeriklerinizi değerli gören) insanlarla ne kadar çok etkileşimde bulunursanız o kadar büyürsünüz. Mümkün olduğunca fazla etkileşimi otomatikleştirecen bir Bot kullanın. Niceliğe değil, niteliğe bakın. Hedeflediğiniz topluluğun etkileşimde bulunduğu hashtagleri ve hesapları bulun. Bu hesapları bulduktan sonra botunuzu onlarla etkileşim kurması için programlayın. Spam eden bir bot programlamak çok basittir ama aslında hiç de etkili değildir. Spamı önlemek için sadece “beğeni” yollamayı otomatikleştirin ve botunuzu nasıl programladığınıza çok dikkat edin. Eğer paylaştığınız içerikler konuyla ilgiliyse, botunuz tarafından “beğeni” alan hesaplar sizin Instagram hesabınızı buldukları için mutlu olacaklardır. Instagress, Instagram tarafından durduruldu. Bu yüzden bot programlamaya başlangıç seviyesindeki seçenek Archie’dir. Daha fazla otomasyon istiyorsanız ve Windows kullanıyorsanız, MassPlanner’ı deneyebilirsiniz. MassPlanner kullanıcı dostu değildir ama sayesinde çok belirli otomasyonları programlanız mümkün.

Güncel bilgi: Instagram resmi olarak Instagress, Archie ve MassPlanner’ı kapattı. Benzer hizmetleri verdiğini ileri süren yeni şirketler haftada bir ortaya çıkmaya devam ediyor ancak buna rağmen her şeye hazırlıklı olmalısınız çünkü bu tip fonksiyon sunan hizmetler de gelecekte büyük bir ihtimal Instagram tarafından kapatılacaktır. Bütçeniz elveriyorsa, Social Sensei hizmetini öneririm (aylık ücretten yüzde 11 indirim kazanmak için “PINLORD1111” kodunu kullanabilirsiniz). Bu hizmet diğerlerinden biraz daha pahalı ama hizmeti sunan kişi konu hakkında oldukça bilgili. Social Sensei sayesinde daha ilk ay içerisinde ölçülür sonuçlara ulaşmanız mümkün.NOT: İçerik Alıntıdır. Bilgilendirme açısından iyi bir anlatışa ve gerçek bir örneğe sahip olduğu gerekçesi ile paylaşılmıştır. Serinin 2.sini gelecektir.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst