iPhone 4 savaşı!

simsir

Müptela
Katılım
21 Mar 2008
Mesajlar
1,269
Beğeniler
17
Konum
Malatya
#1
Steve Jobs'un ABD saatiyle dün, Türkiye saatiyle bugün vitrine koyduğu yeni iPhone (iPhone 4) GSM'cilerin pazarlama savaşını alevlendirdi. İlk davranan Vodafone oldu. Turkcell'in cevabı gecikmedi


Sabah saat 10:25'te Vodafone'dan ajanslara ve yayın organlarına gönderilen açıklamada,Apple'ın yeni ürünü iPhone 4'ün, Vodafone tarafından yakın bir gelecekte Türkiye'de de satışa sunulacağı bildirildi. Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamada, Apple'ın en son teknoloji mobil cihazı iPhone 4'ün, dün San Francisco'da Apple'ın Üst Yöneticisi (CEO) Steve Jobs tarafından tanıtıldığı belirtildi. Vodafone'un, en ince, en gelişmiş ve şimdiye kadar dünyada üretilmiş en yüksek çözünürlüğe sahip telefon olan iPhone 4'ü Türkiye'de satışa sunacağı dile getirilen açıklamada, fiyat ve tarifelerle ilgili bilginin ''www.vodafone.com.tr'' adresi ile Vodafone Cep Merkezlerinden alınabileceği kaydedildi.

Turkcell'den hemen cevap

Vodafone'un iPhone 4 hamlesine Turkcell'den yanıt gecikmedi. Saat 15:37'de ajanslara ve yayın organlarına bir mesaj da Turkcell'den geçildi. Turkcell'in açıklamasında Apple’ın 4. nesil akıllı telefonu iPhone 4'ün, Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 300 bin kişiyi iPhone ile tanıştıran Turkcell tarafından çok yakında satışa sunulacağı belirtildi.
Apple tarafından dün ABD’nin San Fransisco kentindeki geleneksel “Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı”nda tanıtılan iPhone 4'ün, şimdiden teknoloji tutkunlarının yeni gözdesi olduğuna dikkati çeken Turkcell, kullanıcıların Turkcell farkıyla satın alacakları iPhone 4’e avantajlı fiyat ve tarifelerle sahip olacak.
Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, bir süredir heyecanla bekledikleri yeni nesil iPhone’un iletişim kültürünü bir üst seviyeye taşıyacağını belirterek, “Bugüne dek yaklaşık 300 bin iPhone’u Turkcell farkıyla müşterilerimize ulaştırdık. Hem müşterilerimizin teknolojinin sınırlarını zorlayan iletişim beklentilerini karşıladığımız hem de sunduğumuz kampanya ve tarife seçenekleriyle en son teknolojiye en avantajlı fiyatlarla ulaşmalarını sağladığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Develioğlu, Turkcell’lilerin özel olarak gelişitirilen Turkcell MikroSim ile iPhone 4’ün olanaklarından en verimli biçimde faydalanacağını dile getirdi ve “Turkcell’ in 3G hızıyla müşterilerimiz, iPhone 4 deneyimini Turkcell farkıyla yaşamaya başlayacak” dedi.
Son yıllarda mobil cihaz piyasasında fırtına gibi esen iPhone’un 4. nesil modeli iPhone 4, 9.3 inç milimetre inceliğiyle en ince akıllı telefon olma özelliğine sahip. 5 megapiksel kamera, LED flaş özelliği, HD video kayıt, yüksek çözünürlüklü ekran teknolojisinin yanı sıra performanstan ya da batarya ömründen ödün vermeden aynı anda farklı uygulamaları kullanabilme özelliğini de barındırıyor.

HT
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst