chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

iPhone'a bir darbe daha!

Katılım
12 Ara 2011
Mesajlar
1,054
Beğeniler
1
Konum
Sakarya
#1


Facebook kullanımında da lider o!

iPhone, "beni kolay kolay kimse geçemez" dediği bir alanda daha koltuğu Android'e kaptırdı...

iPhone ve Android arasındaki rekabet uzun bir süredir devam ediyor. Bu seferki rekabet alanıysa Facebook olarak belirlendi.

Android üzerinden Facebook kullanan ortalama 58.3 milyon günlük kullanıcı bulunuyorken, bu rakam iPhone tarafında 57.4 milyon olarak belirlendi. iPhone'dan tam bir yıl sonra, Eylül 2009'da piyasaya çıkan Android Facebook uygulaması, görünüşe göre Android kullanıcıları tarafından daha fazla kullanılıyor. Tabi Android kullanıcı sayısının iPhone'a göre fazla olduğu gerçeği de unutulmamalı.

Nitekim AppData tarafından yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkan bu rakamlara bir de günlük veriler eklenince işin boyutu bir hayli değişiyor. Çünkü Android üzerinden Facebook'a yapılan girişlere günlük olarak bakıldığında, Facebook'a giren kullanıcıların yüzde 68.2'sinin Android işletim sistemi kullandığı net bir şekilde ortaya çıktı.

iPhone'nun tamamen lider olduğu Facebook alanında bir anda ikinci sıraya düşmesindeki en büyük sebepse, Google tarafından, her gün ortalama 550.000 Android cihazın kullanıma geçirilmesi olarak dile getirildi.

Veteknoloji
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst