java Kontrol? (zoque.net)

• Konbuyu başlatan RSS
  • Başlangıç tarihi
R

RSS

Guest
S.aSon zamanlarda yaptığım projelerin bir çoğunda Asp ve Javayı birleştirerek uygulamalar oluşturdum.Az önce düşündümde; javascripti aktif olmayan, onun varlığından bile haberdar olmayan, daha rahat surf yapabilsin diye javayı disable eden, ya da ne bilim programcının hatalarını görmek için javayı kapatan kullanıcılar var.Durum böyle olunca site üzerindeki bazı bölümler eksik çalışıyor.Bu tür durumlarda illa ki güvenlik olarak form'lardan gelen her türlü veriyi gerekli şekilde süzmek gerekiyor. Sadece javascripte güvenerek iş yapmamak gerekiyor.Fakat benim kafama takılan olay güvenliğin aşılması vs değil. *Siteye bağlanan kullanıcının javasının aktif olup olmadığını nasıl anlarız ? Sitenin bazı bölümlerini bu duruma göre 2 bölümde kodlamak gerekirse nasıl kontrol edebiliriz?*Mantıken javascript ile kontrol edemeyiz. Çünkü kapalıysa, script çalışmayacaktır :)yaptığım araştırmalarda Asp için ;Server.CreateObject("MSWC.BrowserType" ) ile kontrol edilebiliyor. Fakat ie dışındaki diğer browserlarda hep disable olarak gözüküyor.Bu konuda daha önce çözüme ulaşmış arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmalarını istiyorum.Teşekkürler, iyi çalışmalar..

More...

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)