chat eczaonline.com

Kendi Domaininizle Gmail

MuZikCalaR

Profesyonel
Arkadaşlar mrb.
Sisteme ben de başvurdum ve 1000 kullanıcı için kabul edildi. Gerekli Mx ayarlarını da yaptıktan sonra kullanmaya başladım. Bütün mesajları okudum ve MX kayıtlarını değiştiremeyen arkadaşlar var galiba. Onlara yardım için yazıyorum gerekli ayarları...

Hosting sercisi aldığınız bölüme girin, yönetim panelinden "DNS Manager" seçin.
Burada "MX Records" bölümüne

@ MX 1 ASPMX.L.GOOGLE.COM.
@ MX 5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM.
@ MX 5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM.
@ MX 10 ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM.
@ MX 10 ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM.
@ MX 10 ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM.
@ MX 10 ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM.

kayıtlarını girin. Eğer isterseniz sizin adresinize özel bir de sayfa veriyor google. ÖR: webmail.gopmezunlari.com
Bunun için de google panelinde page creator ile bir sayfa oluşturmanız lazım. Daha sonra ise yine DNS Manager sayfasından "CNAME Records" bölümünde bulunan yere de

Record Type Value
webmail CNAME ghs.google.com.

değerlerini girin. Ben burada yazılan adresin webmail.gopmezunlari.com olmasını istedim o yüzden webmail yazdım. isteyen mail, posta vb. isimleri de yazabilir. Ama dikkat edilmesi gereken şey ise google da oluşturduğumuz sayfa ile aynı olması.

MX ve CNAME kayıtlarını değiştirdikten sonra "Active New DNS Records" butonuna tıklayıp yeni yaptığımız kayıtların aktif olmasını sağlıyoruz.

Bütün işlem bitmiştir. Hepinize hayırlı olsun. Güle güle kullanın :)

intibah

Profesyonel
Cpanel ya da whm de de böyle mi bende ayarları girmeye çalıştım ama mail gönderiyorum fakat alamıyorum. Bir sorun var.

MuZikCalaR

Profesyonel
Cpanel ya da whm de de böyle mi bende ayarları girmeye çalıştım ama mail gönderiyorum fakat alamıyorum. Bir sorun var.
Gmail sayfanda server hazırlanıyor diyorsa beklemen lazım biraz. Benimki ilk başta 48saat yazıyordu ama 1 saatte hallettiler. Gmailden kontrol et. Mail serverını hazırladıklarında iş tamamdır..

P

purpleboy

başvurmamla onaylandı... ama üst üste 4 kez doldurdum formu... 10000 mail istedim... ısrarcı olmak lazım demek ki :) mx records yazdım 1 dakika içinde aktif hale geldi... 10 dakika içinde aktif şekilde kullanmaya başladım yani......

nXs

Şen Üye

RisKatOr

Şen Üye
Eski Rumuz
RisKatOr
Ben hiçbirşekilde değişiklik yapmadım , kendiliğinden giriş sayfam Türkçe olmuş , büyük bir ihtimal ile dediğin gibi kişinin seçeneklerine göre zamanla otomatik Türkçeleşiyor.

Phantasm

Profesyonel
bugün itibariyle google serverlerinde bir sorun var. domain için e-mail alıp verilmiyor. gönderene geri dönüyor mail...
tek bende mi bu sorun var?

aoguney

Yeni Üye
Bende de şöyle bir sorun var. Ben hesap sınırını 200 diye belirtmiştim fakat 25. hesaptan sonrasını eklemiyor. Bu düzeltilebilir mi acaba?

Arkadaşlar bu bahsettiğiniz şey

domains.live.com un verdiği özelliklerin hepsini sunuyor mu?

1. si aaa@bbb.com şeklinde mail açıldığı zaman bu mail adresini otomatik hiçbir işlem yapmadan GTALK da kullanabilir miyiz?

2. si isteyen herkes belli bir adresten girip kendisi admine gerek duymadan mail adresi açabiliyor mu ?

Mohti

Profesyonel
2. si isteyen herkes belli bir adresten girip kendisi admine gerek duymadan mail adresi açabiliyor mu ?

Sadece admin acabiliyor diye biliyorum ben.

Alexis

Profesyonel
gmail'in dez avantajları mailleri manual açman gerek, live da sanırım kayıt imkanı da var.

gmail ile gtalk hesabın, live ile de msn hesabın otomatik oluyor.

Mesela benim bir mailim var, aynı anda MSN, GTALK, mail :D

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum