chat eczaonline.com

Kim Bu Thomas Riedel

B

bizimforum.org

Dün gelen bir e-mail de benden tr24.net adlı domain i satın almak istediğini belirtiyor.
Mail i gönderenin adı Thomas Riedel mail adresi TRiedel@adresi.org
(spam'a dönüşmesin diye mail adresini orijinalin den değiştirdim adresi.org olarak)
Doğrusu ben tr24.net adlı bir domain'e sahib olduğumu unutmuştum bile :)
İşin ilginç yanı Thomas Riedel adı olması.. google de bir arama yaptım:
Thomas Riedel
Aranızda bu isimle karşılaşan oldumu? güvenilirmi? veya siz ne yapardınız?
Ben şahsen doğrumu yaptım bilmiyorum ama kendisinden önce şahsı hakkında inandırıcı bilgiler göndermesini istedim.
Eğer bilgiler doğruysa domain için ne isterdiniz?
Şimdiden Teşekkürler!

S

Sitebul

Direkt mail adresine yazdı ise buyuk ihtimal ile hikaye cıkacaktır.

Bir kac defa aynısı benım basıma geldi ; bu tip durumlarda en iyisi alıcının ciddiyetini ogrenip SEDO veya benzeri bir aracı kurulus vasıtası ile satısı gerceklestirmek.

Bu tip dolandırmaya bir mail herzaman mail kutunuza duşebilir ve kafanızı karıstırabilir.

alorak

Müptela
Sitebul' Alıntı:

Bir kac defa aynısı benım basıma geldi ; bu tip durumlarda en iyisi alıcının ciddiyetini ogrenip SEDO veya benzeri bir aracı kurulus vasıtası ile satısı gerceklestirmek.

Bu tip dolandırmaya bir mail herzaman mail kutunuza duşebilir ve kafanızı karıstırabilir.
Ben almak istesem mailimi yazsam dolandırıcı mı olacam?

Sitebul' Alıntı:

yukarda yazdığım mesajı okursan anlarsın . Yani son kısmını :D

adam .org un saibiymiş .neti de almak istiyor gayet nrmal birşey fake değil bence...

B

bizimforum.org

arkadaşlar adam resmen domain sapığı.. içinde tr harfleri bulunan ve kısa olan tüm domainleri toplamış nerdeyse ..neyse üzümünü ye bağını sorma , paypal a paramız yatırılmış ve transfer işlemi başladı bugün..
gerçi ben hangi Thomas Riedel sattığımı hala çözemedim de :)

F

fatihhk

kaça sattın ucuza kaptırmasaydın şu sıralar zaten 4 harfli domainler yükselişte;)

firar

Müptela
ayrıca merak ettiğim bir durum paypalın chargeback edilebilmesi konusunda yapılaiblen bi önlem varmı?

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum