Kod Düzenleme

emircan

Profesyonel
arkadaşlar sitedeki kodu düzenlemek istiyorum.

gördüğünüz gibi bazı yazılar kutucuklara sığmıyor.sığdırmak için kutuları büyütmem lazım ama direk değerlerle oynamadım kaya diye nasıl düzenleyebiliriz acaba?
aynı zamanda arka planı değiştirmek istiyorum.kodda background kısmı var ordaki linki değiştircem galiba ama tam uyması için 1920x1080 mi olmalı foto boyutu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

emircan

Profesyonel
sitedeki kodu düzenlemek istiyorum.
gördüğünüz gibi bazı yazılar kutucuklara sığmıyor.sığdırmak için kutuları büyütmem lazım ama direk değerlerle oynamadım kaya diye nasıl düzenleyebiliriz acaba?
aynı zamanda arka planı değiştirmek istiyorum.kodda background kısmı var ordaki linki değiştircem galiba ama tam uyması için 1920x1080 mi olmalı foto boyutu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

CanerErgez

Profesyonel
Yazdığınız Yazı CSS'de Belirlediğiniz Sağ ve Sol Süuna Sığmıyor Bu Yüzden Aşağı Atıyor .

CSS Düzenlemelisiniz

Yani

Kod:
.sipaydirmen{display:inline-block;margin:20px 10px;background-color:#290700;position:relative;width:112px;height:53px;overflow:hidden;vertical-align:top;border-top:1px solid #290700;-webkit-border-top-left-radius: 2px;-webkit-border-top-right-radius: 2px;border-top-left-radius: 2px;border-top-right-radius: 2px;}
Bu Kod Düzenlenmeli . Fakat Bu Beraberinda Başka Sıkıntılar Getirebilir .

İkinci Sorunuza Gelince Hazır 1920x1080 Yapmamalısınız Çünkü 800x600 Lük Bir PC Bu Değeri Kabul Etmez Bunun İçin CSS Yüzde Sistemini Geliştirmiştir .

Örneğin

.deneme {
width : 100%;
height : 100%;
}

Gibi Bir Değer Kullanırsanız Sürekli Olarak Deneme Div'inin Altındakiler Siteyi Açan PC'nin Ekran Çözünürlüğüne Göre Tam Olarak %100 Oturucak Şekilde Koyulur .

Başarılar Dilerim .

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)