Mobil arama sıralamasında sayfa hızını kullanma

Ustad46

Onaylı Üye
Sms Onaylı
Katılım
16 Kas 2008
Mesajlar
1,150
Beğeniler
17
#1
Google site hızının Google sıralamasındaki etkisini gösteren bir güncellemeyi 9 Temmuz 2018 tarihinde duyurmuştu. Hız Güncellemesi şimdi tüm kullanıcılar için yayına girdi. Peki hız güncellemesi ile Google mobil aramalarda ne kadar etkileyecek?

İnsanlar sorularına cevaplarını olabildiğince çabuk bulabilmeyi istiyorlar. Çalışmalar , insanların bir sayfanın hızına gerçekten önem verdiğini gösteriyor. Hız bir süre sıralamada kullanılsa da, bu sinyal masaüstü aramalarına odaklandı. Bugün, Temmuz 2018’den başlayarak sayfa hızının mobil aramalar için bir sıralama faktörü olacağını açıklıyoruz.

Biz diyoruz ki “Hız Güncelleme”, kullanıcılara yalnızca en yavaş deneyimi sağlayan sayfaları etkiler ve yalnızca küçük bir sorgu yüzdesini etkiler. Sayfa oluşturmak için kullanılan teknolojiden bağımsız olarak tüm sayfalara aynı standardı uygular. Arama sorgusunun amacı hala çok güçlü bir sinyaldir, bu nedenle, yavaş, büyük ve alakalı içeriğe sahipse yavaş bir sayfa hala sıralanabilir.

Geliştiricilerin, performansın bir kullanıcının sayfasındaki deneyimlerini nasıl etkilediği hakkında geniş kapsamlı düşünmelerini ve çeşitli kullanıcı deneyimi ölçümlerini göz önünde bulundurmalarını öneririz . Bir sayfanın bu yeni sıralama faktöründen doğrudan etkilenip etkilenmediğini gösteren hiçbir araç olmamasına rağmen, bir sayfanın performansını değerlendirmek için kullanılabilecek bazı kaynaklar.

  • Chrome kullanıcıları tarafından gerçek dünya koşulları altında tecrübe edildiği gibi, web'deki popüler hedefler için kilit kullanıcı deneyimi ölçümlerinin halka açık bir kümesi olan Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu
  • Deniz feneri , otomatik bir araç ve web sayfalarının kalitesini (performansı, erişilebilirliği ve daha fazlasını) denetlemek için Chrome Geliştirici Araçları'nın bir parçası
  • PageSpeed Insights , bir sayfanın Chrome UX Raporunda ne kadar iyi performans gösterdiğini belirten ve performans iyileştirmeleri öneren bir araç
Her zaman olduğu gibi, herhangi bir sorunuz veya geribildiriminiz varsa, lütfen web yöneticisi forumlarımızı ziyaret edin . 2018 yılında yayınlanan güncelleme 2019 yılında da geçerliliğini koruyor. Siz de site hızınızı yükselterek mobil arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkabilirsiniz.

Sitenizin hızını Google gözünde sorgulayın
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst