etil alkol rp satın al
chat ege.net

Neden Blog açmalıyım ?

Filmatinesi

Onaylı Üye
Katılım
20 Eyl 2010
Mesajlar
206
Beğeniler
22
#1
Gerçekten öğrenmek istediğiniz ya da uzmanı olmak istediğiniz bir konuyu öğrenmek, aynı zamanda öğrendiğiniz bu bilgileri diğer insanlara aktarmak ve aktarırken bu işten bir gelir elde etmek için. Nasıl mı ? ;

Neden blog açmalısınız sorusuna soru ile karşılık verelim. Karşılaştığı her fırsatı bir tecrübe olarak görüp o tecrübeyi kendime bir şeyler katarım düşüncesi ile değerlendiren insanlardan mısınız ?

Kısacası kendini geliştirmeyi her zaman için amaç edinmiş biri misiniz ?

Ben öyleyim. Eminim siz de öylesiniz. Yoksa bu satırları niye okuyasınız ki ? Ancak blog açmak kendini geliştirmenin biraz ötesinde bir şey.

Yani sonuçta blog açarak bir şeyler öğrenmiyor, aksine öğretiyorsunuz. Dolayısı ile kendinize değil, başkalarına bir şey katıyorsunuz.

Peki gerçekten öyle mi ? Kesinlikle değil. Evet blog açmak kendini geliştirmenin çok daha ötesinde bir şey.

Öyle bir şey ki, kendinizi geliştiriken, aynı zamanda kendinize bir şey katıyor ve kattığınız bu bilgi birikiminden diğer insanların da faydalanmasını sağlıyor ve üstüne üstlük bir de bu işten maddi bir gelir elde ediyorsunuz.

Hali hazırda ürettiğiniz içeriklerden, verdiğiniz emekten başkasının değil kendinizin para kazanması için. Nasıl mı ?;

Eğer gündelik hayatınızda internetle sürekli haşır neşir biriyseniz ve forumlarda, sözlüklerde, sosyal medyada sürekli etkileşimde bulunuyorsanız

Yani hali hazırda yorum yaparak, entry girerek ya da direkt yararlı olduğunu düşündüğünüz bilgileri paylaşarak içerik üretimi yapıyorsanız,

#Üzücü bir gerçek olacak ancak farkındalık yaratmak için söylüyorum ki, üretiminizi yayına soktuğunuz tüm bu platformlar sizin üzerinizden ciddi anlamda maddi gelir elde ediyor.

#Ne demek istediğimi uygulamalı bir örnekle açıklayayım isterseniz; Türkiye’nin en büyük forumlarından biri olan shiftdelete forum’unu ele alalım.

Forum’a üye sizin benim gibi sırf insanlara yararlı olacağını düşünerek paylaşımda bulunan bir yazar “1000-1500 TL Arası En İyi Akıllı Telefonlar” diye bir konu açıyor ve bu konunun altında gerçekten yararlı olduğunu düşündüğüm oldukça detaylı bilgiler paylaşıyor.

Bu aşamaya kadar her şey güzel. Bu noktada ters olan ne ki ? diyeceksiniz. Fakat konunun görüntülenme sayısına baktığımızda işin rengi değişiyor.

Konu tam 100.000 görüntülenme almış. Peki sizce bu görüntülenmenin yüzde kaçını forum üyeleri oluşturyor ?

Ben size direkt söyleyeyim. Maximum % 20 si forumun içinden geliyor. Geri kalan % 80 ? İşte geri kalan % 80 ise tamamen organik trafik.

Yani google üzerinden insanların “1000-1500 TL Arası Akıllı Telefonlar” diye aratıp, karşısına bu içeriğin çıkması sonucu tıklamaları ile oluşuyor.

Peki, bu üye gibi sizin de oluşturduğunuz bu ve buna benzer içerikler bu platformlara ne kadar maddi gelir sağlıyor ?

Google adsense reklamlarını baz alarak hemen bir hesaplama yapalım. Bir adsense reklamı tıklama başına ortalama 0.30kuruş gibi bir gelir sağlıyor ve adsense reklamlarının tıklanma ortalaması toplam ziyaretçinin %1’i olarak var sayılıyor.

Kaba bir hesapla 100.000 gösterimin %1’i olan 1000 tıklamayı, 0.30 kuruş ile çarptığımızda 300 TL gibi bir rakam çıkıyor ortaya. ( Ki bu hesapladığım en düşük fiyat. Emin olun gerçek rakamlar bunun 3 katından fazladır. )

Neden bir blog açıp tüm bunları kendi alan adınız üzerinden yayıma sokmayasınız ki ? … Blog açmak benim bilmediğim bir şey ki hem blog açmak zordur mu diyorsunuz ?

Kesinlikle değil ! Blog açmak 20 dakikanızı almayacak bir işlem ki ben size her adımı en ince detayına kadar anlatacağım.

Belki de bugün sırf ayda ek gelir olarak 200 TL kazansam bana yeter düşüncesi ile açtığınız blogunuz ileride size ayda 2000 hatta 20.000 TL kazandıracak ve hayatınızı değiştirecek nereden biliyor sunuz ?

Kaynak: wpmavi
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst