not current record

A

Anonymous

#1
Bir kayıt aratınca bulamadığı zaman bir uyarı mesajı gösteriyorum ve ingilizce bulunamadı uyarısını vermesini istemiyorum bunu engelleyebilirmiyim.
Yani arama yaptırıyorum sonuç bulamazsa "no current record" hatası yerine benim belirlediğim uyarıyı vermesini sağlamak istiyorum bilmem nasıl yaparım yardımlarınızı bekliyorum...
Teşekkürler..
 
A

Anonymous

#2
anladığım kadarıyla senin programın program içi bir hata veriyo. Mesela Bir daosya açmak istediğinde open komutu ile falan bu dosya belirtilen yolda bulunamayınca verdiği "File not found" hatası gibi bişi olmalı. Bu durumda şu komutu kullan.

On Error Resume Next 'yada

On Local Error Goto Hata


hata:
'Hatayı ayrıştırmak istersen
Select Case Err

Case 101

case ....

end select

xmysia@hotmail.com
 
A

Anonymous

#3
Selam
Hayır hata değil bildiri mesajı databasede arama yaptığı için bulunamadı uyarısı veriyor.Hata olsaydı senin söylediğin yöntemi deneediğimde bir sonuç alabilirdim bu yntemi denemiştim bir kaç defa.bu bir hata değil yani .Onun için elim kolum bağlanıyor...
 
A

Anonymous

#4
sunu bi dene, calisacagindan pek emin degilim ama denemekte fayda var ;)

On Error Goto Hata

hata:

if data1.recordset.EOF then
msgbox mesaj
end if
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst