etil alkol rp satın al
chat ege.net

Olta yöntemi nedir?

elviopowell

Onaylı Üye
Merhaba, gunumuzde bir cok unlu oyuncu & youtuber olta yontemi ile hesaplarini caldiriyor.
Olta yontemi nedir?
Olta yontemi, bir insanın ozel mail & telefon numaralarına karsi kisiyi kandiracak sekilde mesaj gonderip sifrelerini almasıdır.
Ornek vermek gerekirse instagram'da hesabinizin onaylanmasini istiyorsunuz? (kim istemez ki)
Korsan size bir mail atıyor, bir domain alip atiyorum: www.instagramverifyservices.com. Siz ise size attigi linkten hesabinizi giriyorsunuz. Iste o anda hesabiniz artik korsanlarin elindedir.
Giydirme:
Yaklasik 6-7 senedir siber guvenlik alaninda faaliyet gosteriyorum, boyle bir yontem gormedim. Geleni geceni aliyorlar ve kendilerine korsan diyorlar. Kendinizi lutfen bu durumlara dusurmeyin.
Nasil korunurum?
Korunmak icin: sizi hangi platform icin dolandiriyorlarsa anlarsinizdir. Ve o platformun kendi resmi siteleri haric kimseye guvenmeyin. Linkleri tiklamayi birakin: mailleri direk engelleyin. Sayet tiklarsaniz IP adresinizi alabilirler.
Sonsoz:
Beni dinlediginiz icin tesekkur ederim. Umarim yardimci olmusumdur. Iyi forumlar, iyi gunler!​

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet