etil alkol rp satın al
chat ege.net

PHP Nedir? Ne İşe Yarar?

neleroluyo

Paylaşım Ekibi
Onaylı Üye
Katılım
9 Şub 2020
Mesajlar
27
Beğeniler
17
Konum
İstanbul
#1
Bu yazı içerisinde sizlere PHP Nedir? sorusunun cevabını, genel bölümleriyle anlatacağım. Öncelikle PHP yazılımcılara admin panelli blog siteleri, içerik yönetim sistemleri, işlevsel programlamlar yapma imkanı verir. Günümüzde web sitelerinin büyük bir kısmı PHP altyapısını kullanmaktadır. PHP diğer dillere göre daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Günümüzde alternatifleri çok daha kısa satırlarla PHP ile yapılan işleri yapabilmektedir. Buna rağmen PHP'den vazgeçilememesinin sebebi altyapı değiştirmenin çok zor olmasıdır. (Bir nevi yazılımı baştan yazmak gerekir.)
  • İlk kez 1995 yılında geliştirilmeye başlanmış ve hala geliştirilen bir dildir.
  • Bu dillerden bir tanesi Python'dur.
  • PHP yazabilmek için bir adet sunucuya ihtiyacınız vardır. Öğrenme sürecindeyseniz, kendi bilgisayarınızı sunucuya dönüştürmeniz mantıklıdır. Web sitenizin sunucusu var ise, direkt ondan faydalanabilirsiniz.
PHP öğrenmek yazılım dünyasında ciddi avantaj sağlayacaktır. Bazı şirketler sadece PHP için bile eleman almaktadır. Öğrenebilmek için Udemy, Youtube gibi platformlardan yararlanabilirsiniz.
YAZAR: Miran Miraç Ekmen
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst