PS3'ünüzü koruyun

haberci01

Profesyonel Üye
Katılım
16 Kas 2007
Mesajlar
270
Beğeniler
0
#1
PS3'ünüzü koruyun
Bir ilke imza atan Trend Micro, Web Security for PS3 ile ev oyun sistemi için geliştirilen ilk güvenlik hizmeti olma özelliği taşıyor.

Trend Micro, Playstation 3 için komple Web güvenliği hizmeti veriyor. Bir ev oyun sistemi için geliştirilen ilk Web güvenliği hizmeti olan Trend Micro Web Security for PS3, dünya çapında satılan PS3’ün sistem yazılımı güncelleme sürümü 2.0 ile birlikte sunuluyor.

Web itibarı ve URL filtreleme bir arada

Günümüzde, İnternet erişimine olanak veren ev oyun sistemleri giderek çoğalırken, oyun konsolu üzerinden İnternet erişimi her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Kullanıcılar ise oyun sistemi üzerinden kötü amaçlı Web sitelerine maruz kalabiliyor ya da İnternet üzerinden yapılan alışveriş ve bankacılık işlemlerini hedef alan siber suçların kurbanı olabiliyorlar.

Trend Micro URL filtreleme ve Webitibarı teknolojisinden yararlanılarak, PS3 için özel olarak geliştirlen bu hizmet, kötü amaçlı ve zararlı Web sitelerini engelleyip PS3 kullanıcılarına İnternet’te güvenle gezinme olanağı sunuyor. PS3 İnternet Tarayıcısı menüsündeki “Araçlar”, “Tarayıcı Güvenliği”, “Trend Micro Web Security for PS3” seçeneğinden, belirli kategorilere ayrılan Web sitelerine erişim engellenebiliyor.

PS3 üzerinden bir Web sitesine erişildiğinde ise, Trend Micro veritabanına bakılıyor. URL filtreleme veritabanı Web sitelerini sınıflandırırken, Web itibarı veritabanı ise Web sitelerini ve IP adreslerini anında değerlendiriyor. Böylelikle yalnız URL filtreleme işlevi ile başa çıkmanın zor olduğu güvenli olmayan Web siteleri de engellenebiliyor.

16 dilde kullanıcı arayüzü bulunan Trend Micro Web Security for PS3, Nisan 2008’e kadar ücretsiz olarak sunulacak.

kaynak: Teknolatte
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst