etil alkol rp satın al
chat ege.net

renkleri araklayın

ploop

Müptela
yine bildirgec'te gördüm :p bu minicik programla (sadece 62 kb) sayfanın herhangi bir yerindeki rengin kodunu alabilirsiniz. zip dosyası geliyor, daha sonra kuruyorsunuz bu kadar. çok kullanışlı bir program. afiyet olsun.
düzenleme: link eklemeyi unutmuşum, buyurun buradan yakın. "download pixie" yazan yere tıklarsanız indirirsiniz.
http://www.nattyware.com/pixie.html

oo süper ya ben bazen bir sitenin pastel reklerde oluyor onu almak istiyordum eger kolaysa bu dediğin ben alırım hemen :)

ploop

Müptela
Permission' Alıntı:
oo süper ya ben bazen bir sitenin pastel reklerde oluyor onu almak istiyordum eger kolaysa bu dediğin ben alırım hemen :)
acayip kolay, bizzat denedim onayladım. çatur çutur verdi valla kodları..

Angelo

Müptela
Kaynaktan zaten goruntulenemiyor mu, tam anlamadim renk vermesinin guzelligini?

Gamend

Müptela
Tam renk kodunu kopyalayamıyoruz diyecektim ki ctrl+alt+c olduğunu gördüm.

+ repler feda sana :p

Angelo' Alıntı:
Kaynaktan zaten goruntulenemiyor mu, tam anlamadim renk vermesinin guzelligini?
Kaynaktan görüntülense bile yerini bulmak falan zaman kaybı sözkonusu, yoksa benzer rengi elde etmek için biraz deneme yanılma gerekiyor oysa bu programla çok hızlı yapabiliyorsun.

Daha önce photoshop ile bakıyordum, şimdi böyle küçük bir program her webmaster'in elininin altında olması gereken bir programcık.

Not: Fazla mesaj kirliliği olmaması için ve konuya benzerliğnden dolayı buraya yazıyorum; Firefox için bir eklenti vardı adını hatırlayamadığım, web sayfalarının üzerinde belli yerlerin ölçüsünü alabiliyorsun mm veya pixel olarak, metre gibi bir şey. Adını veya programı bilen var mı?

metadige' Alıntı:
Ben de ColorPicker kullanıyorum, oldukça kullanışlı , fare ile tüpü tutup istediğiniz yere getirin,boyutu 40Kb, ekteki dosyada bulabilirsiniz.

Bu arada zbahadir sorduğun eklenti sanırım MeasureIt olacak:

https://addons.mozilla.org/firefox/539/
Evet ya, adını bir türlü hatırlayamamıştım.
Çok Teşekkürler

Sormanın gücü

Darkart

Müptela
ben hepsini kulland›m ancak en baflar›l› buldugum bu...renkleri hem karfl›laflt›rmal› hemde cmyk. rgb, hex vs gibi de€erleriyle birlikte veriyor.Tabi birde renk ekleme paleti mevcut...bence en baflar›l› program bu

http://www.colorschemer.com/

Raiden

Profesyonel
firefox un bu şekilde bir modulü vardır. firefox kullananlar "ColorZilla" 'yı yükleyebilirler.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet