Sabahattin Ali -İçimizdeki Şeytan İndirmeden Oku

Ustad46

Onaylı Üye
Sms Onaylı
Katılım
16 Kas 2008
Mesajlar
1,150
Beğeniler
17
#1
Çok beğendiğim kitaplardan biri. Sizlerin de okumanızı tavsiye ederim. Sabahattin Ali'nin bu eşsiz eserini hiç indirmeden tıklayarak sayfadan okuyabilirsiniz.

Kitaptan bir alıntıyı da paylaşmak istedim

"İsteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticesi aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum; müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması...

icimizdeki-seytan-sabahattin-ali.jpg

İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu... içimizde şeytan yok... içimizde aciz var... Tembellik var... İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var... Hiçbir şey üzerinde düşünmeye, hatta bir parçacık durmaya alışmayan gevşek beyinlerimizle kullanmaya lüzum görmeyerek nihayet zamanla kaybettiğimiz biçare irademizle hayatta dümensiz bir sandal gibi dört tarafa savruluyor ve devrildiğimiz zaman kabahati meçhul kuvvetlerde, insan iradesinin üstündeki tesirlerde arıyoruz. "

Sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan Eseri
Kitabı okumak için tıklayın
 

Figen_Dogan

Makale Yazarı
Onaylı Üye
Katılım
4 Eyl 2016
Mesajlar
68
Beğeniler
15
#2
Sabahattin Ali kitapları içinde en beğendiğim kitabı diyebilirim. Şiddetle tavsiye ederim. Entrika ve aksiyon dolu bir hayat hikayesi anlatılıyor.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst