etil alkol rp satın al
chat eczaonline.com okey oyna gaziantep web tasarım

Sahte Microsoft Security Essentials

Katılım
4 May 2010
Mesajlar
615
Beğeniler
7
Konum
İstanbul/Pendik
#1
Microsoft'un PC'nizi zararlılardan koruyan bedava anti-virüsünün de artık bir sahtesi var...

Microsoft Security Essentials, Microsoft'un kötücül yazılımlara karşı koruma sağlamak amacıyla geliştirdiği bir program. Fakat güvenlik yazılımı sağlayıcısı F-Secure tarafından tanımlanan yeni bir kötücül yazılım, kendini Microsoft Security Essentials gibi tanıtıyor.

Yeni kötücül yazılım, hotfix.exe veya mstsc.exe adında indirilebilir bir dosya olarak dağıtılıyor. Bu dosyaların adları bazı kullanıcılara zararsızmış gibi geliyor ve akıllarda soru işareti uyandırmıyor.

Programda ekrana gelen "uyarı" penceresinde bir tehdit bulunduğunu söylüyor. Ekrana gelen bu pencerede Microsoft Security Essentials markası çalınmakla kalmıyor, Microsoft'un küçük mavi kale simgesi de kullanılıyor

Bundan sonra kötücül yazılımları engellemek için kullanılan çözümlerin ayrıntılı bir listesini görüntüleniyor. Listede Trend Micro, McAfee, Panda, ve Symantec gibi kullanıcılara tanıdık gelen programların hepsi mevcut.

Programı nasıl tanırsınız?

F-Secure blog'undaki açıklamalara göre, program bu tehdidi temizleyecek programların sadece AntiSpySafeguard, Major Defense Kit, Peak Protection, Pest Detector ve Red Cross olduğunu söylüyor. Hiç birinin ismini bilmiyorsanız bu çok normal. Çünkü hepsi de sahte programlar.

Saldırganlar, tecrübesiz kullanıcıları kandırmaya ve bu olağanüstü temizleyici araçları satın almaya ikna etmeye çalışıyor. Bu "kötücül yazılımları temizleyen" araçların tümü sahte olduğundan, kullanıldığında sistem başka kötü niyetli yazılımlara ve açıklara maruz kalıyor.

Kafanız karışmasın, Security Essentials aynı zamanda Microsoft'un kötücül yazılımlara karşı korunmada ve temizlemede oldukça başarılı olan bir programı.

F-Secure bu yeni tehditi Trojan.Generic.KDV.47643 olarak algılıyor.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst