Samsung Galaxy Ace İncelemesi - Merak edilenler.

Katılım
2 Şub 2011
Mesajlar
2,295
Beğeniler
70
Konum
İstanbul
Eski Rumuz
ByLacoste
#1
Merhaba,
Bu yazıyı yazmadan kısa süre önce Samsung Galaxy Ace marka model bir cep telefonu aldım. Bu telefondan almak isteyen, acaba alsam mı ? diyen bir sürü insan tanıyorum. Bu durumda olanlar için bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Bu yazıdan sonra kesin kararını herkesin rahatça verebileceğine ve çoğunluğun almak isteyeceğine inanıyorum. Nokia ile samsung arasında gidip gelenlerin olduğu bir teknoloji çağında android mi symbian mı seçimi daha doğru olacaktır. İşte o incelemem ve görüşlerim…

Telefon bataryasız hal olarak yaklaşık olarak 2-3 pil kadar bir ağırlıkta. Aldıktan belli bir süre şarja takıyorum. Telefonu ilk açtığımızda bizden dil ayarları ve bazı bilgiler girmemizi istiyor. Telefonun Türkçe dil seçeneği mevcut. Telefonu gördüğünüzde iphone ön görünüm olarak benzediğini farkedeceksiniz. Fakat iphone marka model telefonların o yandan bakıldığındaki anını anımsatmıyor bile. Telefonu bölüm bölüm inceleyelim…

Tuşlar

Telefonun ön yüzünde 1 adet basmalık toplamda 3 adet tuş bulunuyor. 2 tuş ışıklı ve dokunmatik bir arayüzde. Yani buton olarak verilmemiş ve çoğu zamanda belli olmuyor. Gerekli durumlarda ışığı yanıyor. Telefonun yan kısımlarında ses açma ve azaltma tuşu var. Bu buton eğer uygulama içindeyseniz ortam sesini, normal bir ekranda zil sesini bir konuşmada iseniz konuşma sesini ayarlamanıza yardımcı oluyor. Telefonun sağ tarafında tuş kilit ve telefon açma kapama tuşu var. Bu tuşa bir kere basarsanız tuşu kilitler. 5 saniye basılı tutarsanız bir pencere çıkarır ve buradan yapmak istediğiniz işlemi seçersiniz. Üstünde kulaklık mikrofon girişi ve şarj/usb cihazı için giriş alanı mevcut. Yine yan taraflarda micro sd kart girişi var.

Tuş kilit ekranı

Tuş kilit ekranında ekranda kaydırma var. Bu kaydırmalardan soldaki tuşu açar sağdaki ise sesi açıp kapatmaya yarar. Ekranın sağ tarafındaki tuştan ekranı kilitleyebilirsiniz. Kilitli ekranda bu tuşa bastığınızda yine kilitli ekran çıkacaktır. Tuş otomatik olarak açılmamaktadır. Bundaki avantaj cebinizde yanlışlıkla telefonun açılmasını engellemesidir.

Giriş ekranı

Telefonun giriş ekranında ekrana basılı tuttuğunuzda widgetsleri ekleyebilirsiniz, arkaplan değiştirebilirsiniz veyahut yeni klasör oluşturabilirsiniz. İki parmağınızı ekranda birleşik tutup tutulu vaziyette ayırdığınızda ekrandaki sayfalar bölünür ve yeni ekleme yapıp silme imkanı size tanınır.

Menü

Menüde yine parmak hareketiyle ekleme ve silme yapabilirsiniz. Aynı zamanda seçenekler tuşu ile düzenleme ve kaydetme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Basılı tutup giriş ekranına bir simge atmanız mümkün. Düzenle halindeyken basıp bıraktığınızda o uygulamayı silme hakkına sahipsiniz. Düzenleme halinde basılı tutarsanız yerini değiştirebilirsiniz.

Fotoğraf/Video

Ace gayet kaliteli bir flasha ve 5 mp fotoğraf/video çekebilen bir kameraya sahip. Geceleri çektiğiniz videolarda flashın inanılmaz bir katkısı oluyor. Ve Fotoğraflarınızı 2560×1920 boyutunda çekme şansınız var. Videolar 320×150 boyutunda çekiliyor olması gerekir bunu siz ayarlayabiliyorsunuz. Kalite olarak yüksek olduğundan çözünürlük sizi korkutmasın.

Paylaş

Fotoğrafları veya videoları anlık olarak sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Veya picasa gibi yerlerde fotoğraf paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda başka bir telefona eş zamanlı gönderebiliyorsunuz. Galeride birden fazla fotoğrafı aynı anda yüklemek/paylaşmak için bir fotoğrafa basılı tutup diğer fotoğrafları tiklemeniz yeterli olacaktır.

İnternet Erişimi

Telefonun üst kısmında aşağı doğru çekilebilen bir alan mevcut bu alandan wifi açıp kapatabilirsiniz. Aynı zamanda bildirimlerde bu ekrana geliyor. İnternet tarayıcısı olarak android tarayıcı kullanabilirsiniz. Gayet hızlı ve yeni sekme, yenile ileri geri gibi tüm işlevleri bu tarayıcıdan da gerçekleştirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak opera mini de yükleme şansınız var.

Android Market

Birçok kişi android marketin paralı olarak açtırıldığını söylüyor. Bir gmail hesabı alarak android markete girip bu hesabı android markette kullanabilirsiniz. Hesap senkronize olduktan sonra bilgisayardan gmail hesabınızla android markete girip dilediğiniz ürünü indirebilir ve bir kablo bağlantısı olmadan aynı anda cep telefonunuzdan indirmeleri kontrol edebilir/alabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok.

Fiyatlar

Ürünü internet üzerinden alırsanız 60 lira civarı bir kar ile almış olacaksınız. Piyasa fiyatından daha ucuza hizlial, gittigidiyor, hepsi burada gibi sitelerde ürün mevcut. Piyasada 760 lira civarı olan ürün internette 650 liraya dek bulunabiliyor.

Merak ettiğiniz diğer konularda sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım. :peh:
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst