etil alkol rp satın al
chat ege.net

şeriatın kestiği parmak acımaz!

MSBlog

Profesyonel
Katılım
6 May 2011
Mesajlar
148
Beğeniler
16
#1
Hababam sınıfı filmini izlemeyen yoktur sanırım içimizde. Kemal sunal, Şener şen, Adile naşit gibi yeşilçamın usta oyuncularını bir araya getiren bir güldürü, komedi filmi olmakla beraber, 27-28 yaşındaki koca adamların hala liseyi geçemedikleri dönemleri anlatan bir filmdir. Filmden aklımda kalan bir kareyi sizinle paylaşmak isterim.

Şöyle ki, hababam sınıfı her sene gözleri iyi görmeyen Akil hocaya müfettiş şakası yapmaktadır. Lakin bu sene gerçekten okula müfettiş gelir. Sınıfa girip, ben müfettişim der. Tabi Akil hoca, her sene aynı numara yapıldığı için, bu sene yutturamazsınız havasındadır. Müfettişin, öğrencilerden biri olduğunu düşünerek gerçek müfettişi azarlar. Müfettiş ise bir hışımla ben size yapacağımı bilirim der, çıkar sınıftan.

Okulun para gözlü müdürü, okulun itibarını kaybetmemek için, Akil hocayı okuldan kovar. Akil hoca okuldan giderken, öğretmenler odasında geçen bir konuşmada şöyle bir cümle geçer: Eee Mahmut hoca, şeriatın kestiği parmak acımaz!

Başlığımıza medar olan konu işte budur. Neden şeriatın kestiği parmak acımaz, kesilen parmak neden şeriata isnad edilir?

Türk sinemasında hala devam eden bir furyadır bu. Karakterler, verilen mesajlar, filmin-dizinin içerisindeki motifler arasında hep bir İslami figür vardır. Hep kötü olarak gösterilir.

Örneğin hababam sınıfındaki kemal sunalın oynadığı karakterin ismi, neden Allahın en sevdiği aylardan olan Şaban ayıdır, ve lakap olarak İnek Şabandır? Allah aşkına soruyorum size, kaç kişi oğluna Şaban ismini koyuyor günümüzde? Oğlumla inek diye alay geçerler diye, oğlunun ismini şaban koymaya utanıyor milletimiz.


Veyahut, Avrupa yakası adlı dizide, fırlama çapkın bir adamın ismi, neden çokça secde eden manasındaki Saciddir?

Battal Gazi Geliyor filminde gözleri kızgın demir ile kör edilen Cüneyt Arkın, elinde bastonu ile Rabbine dua etmeye gider. Müslümanlığı ön plana çıkarmaya çalışan Battal Gazi duasına şöyle başlar: Ey Tanrıların en büyüğü! Kahramanımız için Allah onun dilinde tanrı- diğer tanrılardan büyüktür. Yani bir çok tanrı vardır. Bunun neresi İslam ile bağdaşıyor?

Filmlerdeki üçkağıtçı bakkal neden camiden çıkmayan bir müslümanmış gibi gösterilir?

Ya da uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir oyuncu, neden sakallı hacı görünümlüdür?

Bunların hepsi bize bir şeyler anlatmıyor mu sizce?

Evet anlatıyor. Hala devam eden bu tavır, necip milletimizin İslam ile olan bağlarını gevşeterek, Avrupalılaştırmaya çalışan garazkar misyonerlerin, münafıkların, kuzu postu giymiş kurtların tavrıdır.

Dikkat edin! Farkındalığımızı artırmalıyız.

Şimdilerde aşılanmaya çalışılan şeylerden biri de, cinselliğin gayet normal, sıradan, ihtiyaç halinde sokak ortasında bile halledilebilecek bir şeymiş gibi gösterilmesidir. Veya komşu kızını, hatta en iyi dostunun hanımını beğenmen halinde, onunla ufak kaçamaklar yapmanda problem yoktur demeye getiriyorlar sözü. Veya evli eşlerin aralarındaki duygusal onlarca bağı, sadece belden aşağıya indirgemeye çalışan bir medya süprüntüsü var memleketimizde.

Daha fark etmediniz mi?

Alıntı Kaynağı: Şeriatın kestiği parmak acımaz! | MS BLOG
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

gok-te

Profesyonel
Katılım
17 Kas 2010
Mesajlar
217
Beğeniler
4
Yaş
32
#8
Bu yazıyı kendi sitemde paylaşabilir miyim? Güzel düşünmüş ve yazmışsın.
 

sadeceprn

Profesyonel
Katılım
16 Ara 2010
Mesajlar
280
Beğeniler
15
#11
tabiki paylaşabilirsin. Ama kaynak belirtirsen sevinirim.

@birimin

Teşekkür ederim.
Bu yazı en az 4-5 yıllık. Çakala bak hem kendisi kaynak göstermemiş, hem de başkalarından kendi sitesini kaynak göstermelerini istiyor. Ne güzel Müslümansınız siz ya, hak yemeden duramıyorsunuz.
 

MSBlog

Profesyonel
Katılım
6 May 2011
Mesajlar
148
Beğeniler
16
#12
Bu yazı en az 4-5 yıllık. Çakala bak hem kendisi kaynak göstermemiş, hem de başkalarından kendi sitesini kaynak göstermelerini istiyor. Ne güzel Müslümansınız siz ya, hak yemeden duramıyorsunuz.
1- Üstad, o 4-5 yıllık dediğin yazının "her kelimesini" kendim yazdım. Bana sormadan burada böyle yanıltıcı bir mesaj açman hiç hoş değil.

2- Çakala bak demişsin. Yakışıyor mu sana? Göster nerede yazıldığını bu yazının. Tamam diyeyim.

bu şekilde olmamalı, hiç yakışı değil. Ayıptır, emeğe ayıptır.

Cem yılmazın bir şovunda diyordu ya hani, david kapırfiyıld türkiyeye gelmiş, adam uçuyor, bizim millet "ip var orada" diyor.

Aynen öyle seninki de.

Neyse...

Ekleme: Ayıptır ya.

insanın dakikalarını verip yazmaya çalıştığı bir yazıyı bir çırpıda kopya diye yaftalamak kadar büyük bir rezillik yoktur.

Sen kopyasını bul, burada yaz kardeşim.
 

MSBlog

Profesyonel
Katılım
6 May 2011
Mesajlar
148
Beğeniler
16
#15
Hocam tebrik ederim sana +rep veriyorum.
EMEGE SAYGI
eyvallah kardeşim. maksat rep falan da değil.

insan ister istemez hiddet ediyor. adam Benim yazımda gördüğü iki kelimeyi başka bir yazıda görmüştür. "Aha aynısı, seni çakal seni" diyor hemen.

Ya da başka birisi bu yazıyı kopyaladı benden, kendi sitesinde tarihini eski göstererek yayınladı. Bu adam da gelmiş bana çakal diyor.
 

atay

Müptela
Katılım
29 Eki 2005
Mesajlar
3,592
Beğeniler
37
#16
Tek taraflı bakıyorsunuz. Aynı türk filmlerinde anadoludan gelen yiğit genç barlara girip şehir çocuklarını madara da ederdi, aynı hababm sınıfında buda vardı:
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

akahaita

Profesyonel
Katılım
1 Nis 2011
Mesajlar
831
Beğeniler
38
Konum
Memleketten
#19
Tek taraflı bakıyorsunuz. Aynı türk filmlerinde anadoludan gelen yiğit genç barlara girip şehir çocuklarını madara da ederdi, aynı hababm sınıfında buda vardı: swfcabin.com/swf-files/1285851386.swf
Konu ile alakası ne bu söylediklerinin?
Tekrar oku bence, anlamamışsın sanırım konuyu..
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst