etil alkol rp satın al
chat eczaonline.com okey oyna gaziantep web tasarım

Simple Machines Forum Saldırıları Rc4 ve Öncesi Mutlaka Rc5e Güncelle

Bluee_34

Üyeliği durduruldu
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
484
Beğeniler
0
Konum
İstanbul
#1
Neler oluyor
Son zamanlarda, bir çok forum sitelerinde sayfalarına kötü niyetli kullanıcıların vurduğunu rapor etti, özellikle giriş sayfalarının. Görünen o ki çok farklı tipte saldırılar gelmekte, ve sadece SMF forumlarına bu saldırılar gelmemekte.

Forumunuzu daha iyi nasıl korursunuz
Eğer SMF 2.0 RC4 veya daha önceki bir sürümündeyseniz, kullanıcıların çıkış yapmadıkları halde çıkış yapmış gibi oldukları yönünde raporlar alacaksınız. Bu botların üyenin hesabı üzerinde çok fazla sayıda rastgele şifre denemelerinin sonucu. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız, çözümlemek için lütfen SMF 2.0 RC4 Güvenlik Yamasını yükleyin veya SMF 2.0 RC5 'e güncelleyin. Bir çok forumda, botlar giriş sayfasına saldırmaktadır, üye hesaplarına rastgele şifreler denemektedir. Eğer normalden farklı "geçersiz şifre" hatasını hata geçmişinizde görüyorsanız. Forumunuz bu saldırılardan birini yaşıyor demektir. Diğer forumlarda, action=login2 'ye yönelik isteklerin olduğunu websunucu hata kaydında görebilirsiniz. Eğer bunu görüyorsanız, lütfen bize bildirin, veya [email protected] adresinden benimle iletişime geçin.

Şifre gücünü yönetici panelinden güçlü konumuna getirin
Güvenlik ve Moderasyon > Kullanıcı şifreleri için gerekli güç.
Hesabınız için güçlü şifreler kullanın, şifrenizi bir çok sitede tekrar kullanmayın. Üyeleriize bu kuralı takip etmelerini tavsiye edin. Güçlü şifre 8 veya daha fazla karakter içerir, sözlük kelimesi veya bilinen, kolayca tahmin edilen kombinasyon karakterlerinden olmamalıdır.

Üyeleriniz hesapları için ilave koruma
Bir çok forumun bu tarz saldırılardan httpBL veya stop forum spam, ile Tor blocker 'un kombinasyonu ile korunduğunu gördük.

1. Kullanıcı adı yerine eposta girşine değiştirin
cb|Emailogin
Çünkü giriş için üyelerin gizli bir değer (eposta adreslerini) kullanmalarını gerektirir. bu üyenin hesabını bot saldırılarına karşı korumasını sağlar. Bu seçenek her forum için uygun olmayabilir. Bu büyük forumlar için elverişsiz olabilir. Forumunuz için uygun olup olmadığını siz en iyi siz bilirsiniz.

2. Giriş sayfasına doğrulayıcı ekleyin
Login verification
Bu mod giriş sayfasını kayıt esnasında olduğu gibi güvenlik doğrulaması ekleyerek geliştirir. Şiddetle Captcha yerine özel sorular kullanmanızı öneriyoruz. İnsanlar tarafından kolayca tahmin edilebilecek fakat botlar tarafından tahmin edilemiyecek sorular. Yüklediğinizde, forumdaki admin panelinki ayarlar
Güvenlik ve Moderasyon > Anti-Spam:
> Kayıt ve giriş sayfalarında doğrulama gerekir
> Görsel doğrulamada gösterilecek resim
> Kullanıcının yanıtlaması gereken doğrulama soru sayısı
> Doğrulama Soruları
giriş ve kayıt sayfalarının ikisinide
Ayrıca, mod SMF kayıt geçmişini geliştirir.

3. IPleri kara listeye al, belirlenebilir hata sayısına ulaştığında
Login Security
Lütfen eklentinin sağladığı özellikler için oku beni kısmına bakın. Bu ISPlerinden dinamik IP kullanan kullanıcılar için sorun oluşturabilir, fakat yardımıda olabilir. Forumun için iyi bir seçim olduğuna sen karar vereceksin.

Forumunuzu saldırgan IPlere karşı koruyun
4. anti-spam modlari yükleyin
Örneğin, httpBL, Project Honeypot API 'ın entegrasyonudur. Bu proje IPlerin şüpheli aktiviteleri hakkında raporlar toplar ve mod çevrim-içi bir veritabanı kullanarak kara listeye girmiş IPlerin forumunuza bir şey yapmadan önce durdurulmasını sağlar, veritabanları doğruluk yönünde iyi bir şansa sahiptir. Spamcılar karşı savaşan bir çok mod vardır, lütfen Customize sitesine bakın

5. Tor ile geçici süre forumunuza girişi engelleyin
Bu modlar denendi ve çalışmalı. İlk olanı daha iyice denendi.
Tor Blocker
Tor access
Tor servisi basitçe tüm dünya üzerinden kullanıcılara proxy sağlar, ve bunlar yanlış bir şey yok. Ne yazık ki, bugünlerde bu ağırlıkla kötü niyetli kullanıcılar tarafından kullanmakta. Bunun kanıtı kontrol ettiğimiz bir kaç forumda kendini gösterdi.

Diğer Geliştirmeler

Giriş botları hedefli:
Login detector mod. Müthiş şekilde bir çok forumda çalışarak geçersiz botların giriş girişimlerini başarılı şekilde engellemiştir.

Benzer konular hakkında yardımcı modlar
Bad Behavior mod, spamı ve sitenize karşı kötü niyetli girişimleri hedefler.
Forum Firewall, sitenize yönelik uzun mesafeli güvenlik açıklarını hedefler.

Bir çok forumu görüntülüyoruz ve yukarıda sunulmuş seçenekleri ve daha fazla seçeneği geliştirmeye çalışıyoruz. Lütfen forumunuz için uygun gördüğünüzü kullanın. Sizinkine benzer sorunları diğer forum sahiplerinin nası çözdüğünü bu forumda arayın. Lütfen hangisinin sizde çalıştığını bize bildirin.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst