İpucu Sıra bulucu nedir? Ne işe yarar ?

ŞeMSi

Empatik
Yönetici
Moderatör
Onaylı Üye
Katılım
2 Haz 2016
Mesajlar
767
Beğeniler
88
Konum
Hatay
#1
İnternet dünyası giderek yaygınlaşırken bazı terimler sıkça kullanılmaya başlandı. Bu terimlerden birisi de sıra bulucudur. Artık biraz internet üzerinden web site işi ile uğraşanların bile sıklıkla kullandığı bir araç haline gelen sıra bulucu nedir ? Ne işe yarar ? Sorularının kısaca cevabına bir bakalım :

Sıra bulucu nedir ?
Sıra bulucu, en geniş anlamıyla; internet üzerindeki arama motorlarında hangi sitenin hangi anahtar kelimede kaçıncı sırada olduğunu tespit eden webmaster aracıdır. Bir çok webmaster bu araç sayesinde, anahtar kelime üzerinden çalışmalarını sürdürmektedirler. Bu araçlar genellikle webmaster forum sitelerinde üyelere hizmet sunmaktadır. Türkiye'de en doğru sonuçları veren sıra bulucu aracı iyinet webmaster forum sitesi üzerinde hizmet sunan araçtır.

Sıra bulucu ne işe yarar ?
Sıra bulucu arama motorları üzerinden sıra takibi yardımıyla , anahtar kelimelerinizde kaçıncı sırada olduğunuzu gösterir. Bu sıralamayı bilmek sizlere büyük avantajlar sağlar. Örneğin, iyinet "sıra bulucu " kelimesinde 6. sırada yer alıyor. Bu anahtar kelime üzerinde bazı makale ve SEO çalışmaları yaparak 1. sıraya gelmek mümkündür. Bu noktada arama motorlarında yükselmek istediğimiz kelimelerde kaçıncı sırada olduğumuzu sıra takip aracından izleyerek, çalışmalarımızı ona göre şekillendirebiliriz.
sıra bulucu.png
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst