Siteleri aynı sunucuda barındırmak reklam gelirlerini etkiler mi?

Ekshi

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
Merhaba arkadaşlar, belki ilginç bir konu açmış olabilirim fakat benim bir maruzatım var.

4.545 166 3,65% US$ 0,48 US$ 2,18 gördüğünüz gibi 166 tıklamaya 2,18$ veriyor.

Şu an google adsense yayını yapan 15 adet farklı web sitem var ama hepsini aynı IP yani aynı sunucu üzerinde barındırıyorum. Sitelerimden de birbirlerine lik veriyorum.

Konumuzu seo ile karıştırmayalım, ben sadece adsense için kötü ya da iyi bir etkisi olurmu onu araştırmak istiyorum. Bilen arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler, kolay gelsin.

Mywedding

1
İYİNET Üyesi
tam bilgim yok, ama adsense kurallarında yada optimizesinde , yasak yada tavsiye edilmeyenlerde , yazdığın konu yok.. (adsense olarak)

Efsane

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Etkileyeceğini sanmıyorum ama yinede aklına takılıyorsa tek sunucuda her bir domain için ayrı dns ve IP kullan..

beceriksiz_acemi

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Bencede alakasız olur, keza blog sitelerindede benzer durum söz konusu.Sanırım sitelerinizdeki düşük kazanç içerikle alakalıdır yada dil sorunudur..

ploop

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Evet etkiler. Siteleriniz aynı sunucuda barınırsa birbirlerini linklediğinizde backlink olarak görülmez. Backlink sayınızda bu azalma hitinizi, dolayısıyla kazancınızı etkiler. Gerçi Google aynı sunucuda olmasa da kimin hangi sitelere sahip olduğunu anlar ama olsun :p

beceriksiz_acemi

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Konumuzu seo ile karıştırmayalım, ben sadece adsense için kötü ya da iyi bir etkisi olurmu onu araştırmak istiyorum.
Evet etkiler. Siteleriniz aynı sunucuda barınırsa birbirlerini linklediğinizde backlink olarak görülmez. Backlink sayınızda bu azalma hitinizi, dolayısıyla kazancınızı etkiler. Gerçi Google aynı sunucuda olmasa da kimin hangi sitelere sahip olduğunu anlar ama olsun :p
hehehe sana katılmamak elde değil ploop ama konular karıştı :p

Zanza

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Adsense açısından hiç bir etkisi yoktur muhtemelen. Keza sunucundan farklı iplere dağıtabilirsin siteleri...

Ozcan

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
şu saçma sapan reklamlar görünüyordur muhtemelen 0,0001 $ mı veriyor nedir :D ringofonlar vs. onları engelle mp3 video gibi sitelerdeki reklamlarda anca o kadar para verir.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)