etil alkol rp satın al
chat eczaonline.com okey oyna gaziantep web tasarım

Size Hayatın Anlamını ve Varlığınızı Sorgulatacak 5 Felsefi Film

daracablack

Üyeliği durduruldu
Katılım
13 Tem 2016
Mesajlar
4
Beğeniler
0
Yaş
24
#1
Sadece film yapmakla kalmayıp insanların bilinç altında yer edinen yönetmenler tarafından hazırlanmış , size hayatınızın anlamını ve varlığınızı sorgulatacak 5 Felsefi Filmi sizler için derledik.

Not : Filmler IMDB puanlama sistemine göre sıralanmıştır.5) The Truman Show
Yeryüzünün en güzel adalarından birinde yaşayan halk özenilecek bir yaşam tarzı ile hayatlarını sürdürmektedirler.Bu adada yaşayan insanlar hergün mutlu uyanarak gün boyunca hiçbir sorun ile karşılaşmadan günü sonlandırıyorlar.Başrol oyuncumuz Truman 'da bu harika insanlardan biridir.

Gayet hoş bir eşe ve mükemmel bir hayata sahip olan Truman günlerden birgün öldüğünü sandığı öz babasını yolda görene kadar mutlu yaşamıştır.Babası ölmüştür ancak yolda onu gördüğüne kesinlikle emindir.Bundan sonraki hayatında birçok gizemli şeyle karşılaşan Truman bazı şeylerin yolunda gitmediğini farkeder ve yaşamış olduğu hayatın gerçek olmadığını anlar..4 ) MR. Nobody / Bay Hiçkimse

Belkide dünyanın en büyük zihin oyunları ve psikoloji filmlerinden biridir bu film. Bay hiçkimse ; 117 yaşında olan bir adamdır. Gerçek ismi Nemo'dur ve nemo 2092 yılında yaşayan dünyada'ki son ölümlü insandır.

Nemo ağır ateşli ölümcül bir hastalığa yakalanır.Hastalık onu yataklara düşürür ve o artık ölümle pençeleşiyordur. Hastalığın şiddetlendiği bir gece Nemo geçmişten bir günü hatırlar. Bir tren istasyonunda peronda durduğunu hatırlamıştır.Karar vermek zorundadır ; Ya annesi ile beraber trenle gidecektir , yada babasıyla kalacaktır. Bu ihtimal sonsuz sayıda olasılığı oluşturacaktır , ve beraberinde birçok gezegen , yanlızca 2 ölüm ve sevilesi harika kadınlar..

3 ) Matrixİki ihtimal vardır. Ya mavi hapı seçerek Matrixe geçiş sağlarsınız , yada kırmızı hapı seçerek yalan dünyaya dönersiniz. Karar sizindir Bay Neo !
Bir yazılımcı olan NEO bir gece bilgisayarın heklenmesiyle tuhaf bir mesaj alır. Bu bir buluşma teklifidir. Neo vakit kaybetmeden buluşma yerine gider ve Trinity ile karşılaşır. Bu tanışma Neonun hayatını değiştirecek ve Matrixile tanışacaktır.
2 ) Inception / Başlangıç
Başlangıç . Leonardo DiCaprio'nun bu zamana kadar hazırladığı en iyi bilim kurgu filmlerinden birisi. Bu sinemada Leo usta yeteneklere sahip bir hırsızdır.Fakat onu diğer hırsızlardan ayıran bir özelliği vardır. Leo insanların en savunmasız anı olan derin uykularında bilinç altlarına girerek en değerli sırlarını çalmaktadır.


1 ) Interstellar / Yıldızlararası
Yetenekli ve bir o kadar da mükemmel bir teknik bilgiye sahip olan Cooper çiftçilik yaparak geçimini sağlamaktadır.Tek amacı 2 çocuğuna güvenli ve rahat bir hayat yaşatmaktır. Çocuklarını dikkatle koruyarak büyütürken birgün birşey farkeder.

10 yaşındaki kızı Murppy inanılmaz bir zekaya sahiptir. Geçmişinde bilimadamı olan Cooper'ın önüne birgün hiç beklemediği anda bir fırsat çıkar ve ailesi dünyanın geleceğini kurtarak bir iş için karar vermek zorundadır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst