etil alkol rp satın al
chat ege.net

Skt sorunları

semih_akdmr

Onaylı Üye
Katılım
6 Haz 2019
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yaş
27
Konum
Trabzon
#1
Bende A101 personel olarak çalışıyorum.
Bu sorumlulukları yerine getiremeyen en büyük sıkıntı skt ürüne yaklaşan müşteriye zorla sattırılıyor. Çünkü gelen ürünleri dolap yeni tarihi gelince hemen arkasına koyarken eskisi ise öne koyuluyor yani skt geçmişi yerine geçmiyor. Sebep ise skt gecen tarihi raflar kaldırıyoruz ondan sonra gelip fire bölümü geçerek skt problemi ve skt gecen ürünü sisteme giriyoruz ve o sistemde skt ürünün ismi ve kodu yazıyoruz mesela skt gecenler en çok olan günlük tazelik ekmek çeşitleri; hamburger, sandviç, tost ekmeği, kepekli ekmek, tahılı ekmek vb diğerler ürün ise yiyecekler içeceklerde olan ürünlerde ise mesela dolaptaki soğuk raflarda bulunan günlük süt, tatlı çeşitleri, yoğurt 1.5Kg 5 kg arasına, et ürünleri, sucuk çeşitleri gibi sisteme girip ürün rafları kaldırılıp skt kontrol altına alıp direk fireye yazılıyoruz ve Bs ile onayı alıp mağazada çalışan personel skt gecenler direk çöpe atılıyor. Çöpe atıp kimse söylemezken yiyecek içecekler çöpten alıp da hayvanlara yediriliyor. Ama bu olay çok değil mesela raflarda olan ürün sucuk tarihi yaklaşıyor diyelim en az 3 yada 5 gün kala bu ürünü indirim isteyip ve skt tanıtım yapıp zorla müşteriye sattırıyor. Çünkü kesinlikle o ürün sıcak satışı yapılacaktır ki hiç bir şeye skt raflardan kalmayacak halbuki sıfır düşürecek yani skt sucuk olan kaç adet var diyelim 13 adet var bu adedi 1 kalacak ki bir ürünü skt sisteme yazdırıyoruz ama hiç satamayan 13 adedi olan kesinlikle fire yazılamayacak ki direk personelleri zorla parasında kasaları fiş ile geçiriyor. Ama personel ile değil mağaza sorumlusu ve yardımcılar veriliyor. Firma her üreten ve yapılan şirketler skt problemi ve geçmiş tarihi iade yoktur. Bu halde firmalara direk para dağılıyor. Skt ürünleri geçince müşteriye yiyidiriyorlar yani paraya da firmaya geçiyor bedava vermiyor. Şirket kimim sorumluluğu belli değil. Neden bu kadar sürünüyor pek anlamıyorum. Bu şirket yapan degil ki asıl Gıda müdürlüğünden kaynaklanıyordur. Tavsiye edilen tüketim tarihi Sedat Kuru (Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı): Konuyu düzenleyen yönetmelik değişti. S.K.T. yerine ‘tavsiye edilen son tüketim tarihi’ diye bir ifade geldi. Firmalar isterse sonra da ürünlerin satışına devam edebilir. Bakliyatta süre 2 yıl. 2 yıl sonra niteliksel sıkıntı yoksa satış devam edecek.
 

nozver

Onaylı Üye
Katılım
15 Ocak 2019
Mesajlar
17
Beğeniler
2
#2
Belli ki bir sorundan bahsetmişsin ama o kadar cümleler düşük ki hiç bir şey anlamadım
 

kuzgun

Moderatör
Onaylı Üye
Katılım
19 Tem 2008
Mesajlar
12,385
Beğeniler
243
#4
sanırım demek istediğiniz şey tarihi gelmiş ürünlerin bir şekilde müşteriye satılması. bu dünyanın her yerinde geçerli olan bir durumdur. fireyi azaltmak için neler neler yapılıyor. bu yine en masumu.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst