chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

Sosyal Medya Trafiğinizi Arttıracak 7 Etkili Yol

ŞeMSi

Empatik
Yönetici
Moderatör
Onaylı Üye
Katılım
2 Haz 2016
Mesajlar
788
Beğeniler
106
Konum
Hatay
#1
Bloğunuzun trafik istatistiklerine bakarsanız, sosyal medyanın ilk üç trafik kaynağı arasında olması muhtemeldir. Aslında, birçok blog için, sosyal medya trafiği arama motoru trafiği ile doğrudan trafikten daha önemlidir. Öte yandan, birçok blogcunun sosyal medya üzerinden sağlanan trafiğin etkisizliğinden memnun olmadıklarını da işiteceksiniz. Bir kısım blogculardan da sosyal medya etkisinin abartıldığını duyacaksınız.

>>Ancak gerçekte, sosyal medyadan çekmeyi başardığınız trafik miktarı ve bundan yararlanmayı başardığınız katılım düzeyi, büyük ölçüde sosyal medya yayınlarınızı nasıl yapılandırdığınıza ve içeriğinize ne kadar özen gösterdiğinize bağlıdır.

Bunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, trafik ve dönüşümleri sosyal medyadan yönlendirmek için bir strateji oluştururken göz önünde bulundurmanız gerekenleri inceleyelim.

Yüksek Dönüşümlü Anahtar Kelimeleri Kullanın
Tüm sosyal ağlarda, belirli anahtar kelimeler diğerlerinden daha fazla etkileşim oluşturur. Daha fazla görüntülenme ve daha fazla trafik alıyorlar. Bunları sosyal medya güncellemelerinizde akıllıca kullanmak, yayınlarınızın görünürlüğünü ve etkinliğini artırabilir.

İşte önde gelen sosyal ağlar için yüksek dönüşümlü anahtar kelimelerin bazıları

 • Facebook - Nerede, Ne Zaman, Bize Söyleyin, İlham Ver, Gönder, Fırsatlar, İndirim, Uyarılar,
 • Twitter - ReTweet, Takip Et, Sosyal Medya, Yeni Blog Yazısı, Takip et, Yardım, Üst,
 • LinkedIn - Oluşturuldu, Geliştirildi, Arttırıldı, Geliştirildi, Azaltıldı, Araştırıldı
 • Google+ - Paylaş, Tanıt, Arttır, Oluştur, Keşfet
Hashtag'lerle Erişiminizi Genişletin
İnsanların sosyal medya paylaşımlarında ve güncellemelerinde farklı etiketler kullandığını görmüş olmalısınız. Hashtag'ler yayınlarınızın erişimini anında izleyenlerinizin ötesine taşıyor ve yeni kitlelere ulaşmanıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda, çok çeşitli amaçlar için kullanılabilecek sosyal medya tartışmaları, sohbetler ve trendler oluşturmanıza yardımcı olurlar.

Gönderi başına 1 veya 2 karma etiket kullanmak, sosyal medya içeriğinizin etkinliğini önemli ölçüde artırabilir. Bu da trafiğinizi ciddi şekilde arttırabilir. İşte en iyi sosyal ağlar için en uygun hashtag kullanımını belirlemek adına trafik analizinize hızlıca bir göz atabilirsiniz.

heyecan
 • Hashtag'li Tweetler 2 kat daha fazla ilgi çekiyor (retweet, favoriler, cevaplar)
 • 1 - 2 hashtaglı Tweetler üzerinde% 21 daha fazla etkileşim var.
 • Hashtag sayısını 2'den fazla arttırırsanız, katılım seviyeleri ortalama% 17 oranında düşer.
 • Hashtag'li Tweetlerin neredeyse% 40'ı Retweetleniyor.
Facebook
 • Facebook ilk başladığında Hashtag'ler çok etkili değildi, ancak son birkaç yılda hashtag'ler etkili bir trafik kaynağı oldu.
 • Gönderi başına 1-2 hashtag kullanmak, gönderi başına ortalama 593 etkileşim elde etmenizi sağlayabilir.
 • Ancak hashtag sayısını 3-5’e çıkarırsanız, ortalama etkileşimler paylaşım başına 416’ya düşer.
Google+
 • Google, ilk günlerinden beri hashtag kullanımını teşvik etti.
 • Hashtag'ler, içeriğinize bağlı olarak yayınlarınıza otomatik olarak eklenir ancak hashtag'leri de düzenleyebilirsiniz.
 • Google+, kitlenizin çıkarlarını ölçmek için kullanılabilecek ilgili etiketlerin bir listesini de gösterir.

Daha fazla etkileşim için görsel içerik kullanın
Sosyal medya, doğası gereği, görsel içerik için tasarlanmıştır ve görüntü tabanlı içeriğin basit metin tabanlı yayınlara kıyasla daha fazla ilgi çekmesi şaşırtıcı değildir. Bu nedenle sosyal medya güncellemelerinize düzenli olarak resimler, videolar, GIF'ler ve diğer görsel içerik biçimlerini eklemeniz önerilir.

İstatistikler görsel içeriğin farklı sosyal ağlar üzerindeki etkisini göstermektedir.

Facebook
 • Resim tabanlı yazılar % 39 daha fazla ilgi çekiyor .
Google+
 • Videolar % 28 daha fazla ilgi görüyor
 • Görüntüler% 94 daha fazla + 1 alıyor
 • Hareketli GIF'ler% 39 daha fazla + 1 alır.
LinkedIn
 • Resimlere dayalı yayınlar % 98 daha fazla yorum almaktadır .
 • YouTube videolarına bağlanmak% 75 daha fazla paylaşımla sonuçlanır.
İlginç
 • Resimler, ilgili videolar dahil olmak üzere, basit metin Tweet'lerine kıyasla % 200 daha fazla etkileşim sağlayabilir .
Kısa Güncellemeler Kullanın
Ortak kabullere karşı, daha kısa güncellemeler, tüm sosyal ağlarda daha uzun olanlarla karşılaştırıldığında daha fazla ilgi çekmektedir. Bunun sebebi, sosyal ağ kullanıcılarının çok dar bir ilgi alanına sahip olmaları ve genellikle uzun ve ayrıntılı mesajları okumak için zamanları olmamasıdır.

İşte önde gelen sosyal ağların bazıları için ideal karakter sayısı .

 1. Twitter - 100 karakterden kısa olan Tweetler% 17 daha fazla ilgi çekiyor.
 2. Facebook - Şaşırtıcı bir şekilde, 40 karakterden az olan Facebook gönderileri, daha uzun gönderilerden% 80 daha fazla ilgi görüyor.
 3. Google+ - Google+ yayınlarınızın başlığı 60 karakterden uzunsa, katılım düzeyleri% 18 oranında düşer.
Paylaşmaya Değer Blog İçeriği Oluşturun
Sosyal medya etkileşim ve dönüşüm oranlarınızın, oluşturduğunuz blog içeriği ile bir ilgisi vardır. İçeriğinizin kalitesi düşükse, optimizasyon tekniklerinizin çoğu etkisiz olur.

Genel olarak, sosyal medya kullanıcıları, eğlenceli bir şekilde yazılmış oldukça hareketli ve ilginç içerikleri tercih ederler. Manşetler de önemli. Buzzfeed makalelerinin bazı başlıklarına bakın. Makaleleri ve güncellemeleri, manşetleri ve yenilikçi içerik fikirleri nedeniyle her gün binlerce sosyal paylaşım çekmektedir.

Yüksek kaliteli içeriğin yanı sıra, ücretsiz araçlar ve kaynaklar paylaşımı da daha fazla katılım ve sosyal medya trafiği çekmektedir (örneğin, QR Kod Üreticisi veya SEO Denetim Aracı vb.. ).

En İyi Performans Gösteren İçeriği Belirleme ve İyileştirme
Trafiği ve dönüşümleri sosyal medyadan çekmek, yalnızca rastgele ve yalıtılmış teknikleri kullanmakla ilgili değildir. Size sosyal medya trafiği gönderen doğru kanalları, en yüksek ilgiyi çeken içeriği ve web sitenizde / blogunuzda bu tür içeriği daha da fazla sosyal etkileşim için iyileştirmek için kullanılabilecek sayfaları belirlemek de aynı derecede önemlidir.

Kişisel olarak TrenDemon'u tüm bu öngörüleri elde etmek için harika bir araç olarak buldum . En iyi dönüşüm sağlayan sosyal içeriğiniz ve onu büyütmek için kullanabileceğiniz kanallar hakkında gerçek zamanlı istatistikler elde etmek için bunu Google Analytics hesabınızla bütünleştirebilirsiniz .

Bu bilgileri mevcut ve yeni blog içeriğinizi tanıtmak ve artan sosyal medya trafiğini çekmek için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Dostu bir Web Sitesi Yapısı Kullanın
İçerik kaliteniz gibi, web sitenizin yapısının da sosyal medya takipçileri üzerinde doğrudan bir etkisi var. Ziyaretçiler çoğu zaman sizi sosyal medya güncellemeleriniz veya Google arama sonuçlarınızdan bulurlar. Bu ziyaretçileri içeriğinizi paylaşmaya ve sosyal medyayı takip etmeye teşvik eden bir web sitesi yapısına sahip olması gerekir.

İşte bunu başarmak için yapabileceğiniz birkaç şey

 • Twitter Kartlarını Etkinleştir: Twitter kartları , bağlantılarınız, blog yayınlarınız veya ürünleriniz hakkında ek bilgiler görüntüler. Ayrıca, Tweetlerindeki katılım seviyelerini de arttır.
 • Facebook Açık Grafiği Kullan: Açık Grafiği meta etiketlerini blogunuza ekleyin, böylece öne çıkarttığınız görüntünüz her zaman görüntülenir.
 • Sosyal Medya Paylaşımı Widget'ı Ekle: Sosyal medya paylaşımı eklemek ve widget'ları takip etmek için AddThisveya DiggDigg kullanmanızı öneririz .
Özetle :
Sosyal medyadan trafiği
yönlendirmek ve yüksek etkileşim için, yazılarınıza yapılan tweaks ve web sitenizde , blogunuzda bazı yapısal değişikliklerin yapılması gerekir .Aynı zamanda, hangi içeriğin iyi performans gösterdiğini ve genel sosyal medya katılımınızı artırmak için bunları nasıl kullanabileceğinizi anlamak için sosyal medya istatistiklerinizi, yakından takip etmeniz gerekir. Bu adımları doğru yapabilirseniz, blogunuza veya web sitenize yüksek dönüşümlü sosyal medya trafiğinin sürekli akışını oluşturabilirsiniz.

Bu tekniklerden herhangi birini sosyal medya stratejinizde denediniz mi? Yorumlar bölümünde düşüncelerinizi okumak isterim.
 

Pire-Ferhat

Onaylı Üye
Katılım
2 Ara 2004
Mesajlar
399
Beğeniler
20
#3
Aynen yazılanlara katılmakla birlikte, gruplara dahil olmalı, sorulan sorulara ikna edici cevaplar verilmelidir.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum pulibet
Üst