Tansiyonu Ne Düşürür?

ozanTi

Müptela Üye
Tansiyonum biraz yükseldi sanki limon önerdiler bir limon bitti yarım saatten fazla oldu bana mısın demedi. Önerisi olan var mı? Google'da arayınca ha bire Ender Saraç mıdır nedir o çıkıyor, uzun vadede çözüm getiriyor o. Şimdi hemen uygulayabileceğim bişeyler varsa lütfen söyleyin...

catlakcocuk

Profesyonel Üye
bende limon düşürür diye biliyorum. Çok yersende sıkıntı olur bukez çıkarmak için uğraşırsın. Bir doktora görünmek yada sormak en iyisi.

catlakcocuk

Profesyonel Üye
Tuzlu ayran tansiyonu düşenler içindir. oda yükseltir. limon düşürür dediğim gibi aşırısıda iyi olmaz.

T
Adamı öldürecez haberimiz yok. :D

Tansiyonunu ölç, hastaneye gidemiyorsan en azından bi eczaneye git.

ozanTi

Müptela Üye
valla tuzlu ayran sersemletti beni biraz daha. baktım olacak gibi değil baş ağrısı falan artmaya başlayınca dedim uyku her şeyi düzene sokar. "neden olduysa tansiyon yükselmesi dinlenince normale dönecektir" mantalitesiyle yattım son mesajımdan 5 dakika sonra yattım daha yeni kalktım hafif baş ağrısı bırakmış bende ama şu an ÇOK daha iyiyim. tuzlu ayran içinde sağolun, az daha mıhlıyordu beni :D kimsenin art niyeti falan olduğunu düşünmüyorum, herkes elinden ne geliyorsa onu yapmaya çalıştı. başlığa girip bana yol göstermeye çalışan herkese çok çok teşekkür ediyorum. ama şimdi eczaneye de hastaneye de gerek kalmadı. bir ağrı kesici alsam kafi gelecek :) tekrar teşekkür ederim iyinet ailesi, iyiki varsınız...

Duman

Profesyonel Üye
Tuzlu ayran bildiğim kadarıyla yükseltiyor sen en iyisi doktora görun.

osahin

Müptela Üye
Sen yinede doktora görün belliki bir sorun var ve sana sinyal veriyor, sağlığımızı mağlesef kaybedince aklımız başımıza geliyor :p bende öyle olduda... O yüzden bu tür sinyalleri kaçırmamak gerek.

PheNoMeN

Şen Üye
Gecmis ama bilgin olsun:

Tuzlu ayran yukseltir, dusurmek icin sarimsak yenir veya limon suyu icilir. Ama tansiyonu yukselen kisinin yapmasi gereken ilk sey sirt ustu yatip bir sure dinlenmektir. Surekli tekrarliyorsa mutlaka doktora gorunmelisin.

ozanTi

Müptela Üye
sürekli olmuyor düşününce 6-7 ayda bir gelip buluyor beni. yarın doktora gidecem. ve bana et ve tuz başta olmak üzere muhtemelen bi yığın şeyi yasaklayacak :(

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)