Tüm zamanların 'en korkunç filmi'

Zanza

Müptela
İnternet devi MSN Movies tarafından 5 bin sinemaseveri kapsayan araştırmada her beş kişiden birinin en çok 'Şeytan'da korktuğu belirlendi. İkinci sırayı 'Saw' serisi, üçüncülüğü ise Jack Nicholson'un 'The Shining' adlı filmi aldı.

Gösterime girdiği zamanın şartlarında çok çarpıcı olarak görülen ve gerçek bir yaşam öyküsü üzerine kurulduğu öne sürülen 'Şeytan' filminde genç bir kız çocuğunun vücudu şeytanın eline geçiyor.

Filmin en korkunç sahnelerinden birinde şeytanın eline geçen kızı oynayan Linda Blair'in başı 360 derece dönüyor.

İlk 10'a giren filmler arasında 'The Omen', 'Jaws' ve 'The Blair Witch Project' de bulunuyor.

Ankete katılanların üçte birinden fazlası en korkunç karakter olarak ise 'Kuzuların Sessizliği' adlı filmde Anthony Hopkins'in oynadığı Hannibal Lecter'i gösterdi. En korkunç ikinci karakter ise yönetmen Ridley Scott'un 'Alien'i oldu.

'Jaws'un müziği ise en korkunç müzik seçildi.
Kaynak

MSN Movies'in yaptığı anket mi saçma yoksa ben demi bir sorun var. Şeytan'ı seyrederken bazı sahnelerde güldüğümü hatırlıyorum. Hatta bunun bide 2.si vardı baya bir fiyaskoydu. Saw desen korku ile alakası yok bence gerilim daha yakın. Ama en bombası "The Shining" (yanlış hatırlamıyorsam stefhan king'in kitabından uyarlanmıştı) bu filmi seyrederken uyumamak için kendimi zor tuttum bir film bu kadar mı saçma olur diye diye seyrettim. Şimdi bu listede görmek baya şaşırttı açıkçası.

cakirx

Müptela
şeytan iyi sayılırdı ama bizim kültürümüzle pek uyuşmadığı için korkunç olarak değerlendirilen bir çok filmden hiç etkilenmedim. Bilim kurgu filmleri bunların dışında. Bizde hayalet zombi vs. kavramları saçma birşey olduğundan. Türk yapımı filmlerde amerikan filmlerine özenmektense daha çok kendi bilmdiğimiz nesneleri konu alsa (cin,kıyamet alametleri veya ceşitli efsaneler vs. gibi) çok daha etkileyici filmler çıkar ortaya.

o The Shining filmini hata edip arkadaşlarla izlemiştim korkudan çok yılın komedisine döndü:D Saw ı da korku katogorisini koymaları yanlış bence ... Zaten bi filmi korku filmi yapan ani çıkışlar ve o filmi gerçek yaşama başlamak

Mendes

Profesyonel
The Shining'in ödül alması bence yanlış, dediğiniz gibi korku değil komediye döndü :D

Benim Etkilendiğim Korkmak değilde ürperdiğim tek film kalmış aklimda OTHERS denen film N.Kidman ve cocuklar müthiş performans sergilemişlerdi bence..

açıkça bir kez daha anlaşılıyor ki korku gerilim kişiden kişiye değişiyor. bence araştırma sonuçları çok mantıklı ve güzel. sonuçlara katılıyorum. şeytan filmi, omen ve the shining filmi gösterime girdikleri yıllarda çok büyük yankı yaratmışlardı. üçü de ilkti ve çok uzun süre de onların üstüne o tarz pek film yapılmadı. uzak doğu da işe biraz el attı onlardan da ümitli oluyorum arada bir açıkçası.

türk filmi oalrak etkilendiğim tek film dabbe idi. artık korkudan gülüyorduk kız arkadaşımla :D

Darkart

Onursal Üye
bana görede liste başı saw...ben korku filmi seyrederken illa yerimden fırlıyor olmam gerekmiyor, efektler gerçeği yansıtıyorsa ve ciddi olarak kendimi orada hissederek düşünüyorsam işte o zaman korkuyorum :D
Saw...
Tendonlarıma ve göğüslerime zincirlerin bağlandığını ve onları koparmassam öleceğimi hayal bile edemem :p

Rapmaster

Profesyonel
Bende cd si olmasına rağmen kapağına içim ısınmadığı için bir türlü izlemedım dandiktir diye :)

Korku filmi izlemek isteyenlere önerim " Shutter " filmidir, bayağı sağlam filmdir izleyin derim

The Shutter ve Saw son zamanlarda yapılmış en başarılı gerilimlerdendir gerçekten de. ben de tavsiye ederim. şimdiye kadar tük gerilim veya korku filmi izlemedim görmedim. isimlerini bile şu mesaja yazmak istemediğim birbirinden berbat "korku filmi" adı altında zaman harcanıp da çekilen rezil rüsva işleri izlemiş olarak saymıyorum hatta izlediğimi de her fırsatta unutmaya çalışıyorum o derece..

Paranormal Activity bence..

Hani şöyle diyim izlerken hehe bumuymuş yahu felan diyorsunuz :)

Gece afedersin WC'ye gidecen hatim indiriyosun, garip sesler duymaya başlıyosun, aynalara felan bakamıyosun :D Etkisini sonradan gösteriyor..

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)