tumblr backlinklerin SEO etkisi var mıdır?

Avatargalaxy

Onaylı Üye
Katılım
28 Mar 2009
Mesajlar
319
Beğeniler
20
Konum
Almanya
#1
Değerli arkadaşlar konuya bir uzman gözüyle yorum bırakmak istedim bunun testini yapmış denemiş biri olarak; tumblr tek başına etkisi olan bir platform değil malesef. Yani sırf tumblr paylaşımları ile başarı sağlayamazsınız.

Fakat, tumblr sosyal sinayaller açısından değerlidir. Tumblr'da makul miktarda backlink bulunması iyidir. (Doğallık sağlar) öyle 200 - 300 tumblr backlink almanız sıralamanıza %99 olumlu bir yansıma yapmayacaktır. Bunu defalarca denedik ve gördük.

Fakat bu durumun bir istisnası var, eğer PA değeri yüksek tumblr blog satın alırsanız ve %100 özgün içerikler üzerinden tamamen sitenizle alakalı bir tumblr blog oluşturursanız işte buradan gelen backlinkler çok değerlidir ve sıralamanıza da etki eder.
 

Ersan28

Onaylı Üye
Katılım
22 Mar 2019
Mesajlar
6
Beğeniler
0
Yaş
29
Konum
giresun
#2
ben kendi denemelerim sonucunda özgün bir blog şeklinde oluşturulması ve dikkat çekmeyecek şekilde link çıkılması durumunda çok çok faydasını görüyorum.
 

SebastiHan

Platin Üye
Onaylı Üye
Katılım
26 Eki 2002
Mesajlar
377
Beğeniler
78
Konum
Almanya - Flensburg
#4
Tumblr şu anda niche site sahiplerinin en fazla kullandığı ikinci sosyal medya sitesi. Özellikle görseller için Pinterest ve Tumblr olmazsa olmazdır. Ben de kullanıyorum. 10-15 tane DA yüksek ve 5K üzeri takipçisi olan hesabınız varsa, tanıtım yazısı satın almaktan daha fazla işe yarıyor.
 

selen

Onaylı Üye
Katılım
27 Mar 2019
Mesajlar
11
Beğeniler
4
Yaş
25
Konum
bursa
#5
Tumblr gerçekten güçlü bir platform eğer bir bütün olarak sosyal medya takibnizin yanına birde tumblr ı eklerseniz verim almamanız çok zor.
 

dumanimsin

Onaylı Üye
Katılım
11 Nis 2019
Mesajlar
38
Beğeniler
9
#7
Tumblr sadece bir sosyal medya değildir.
Sosyal medyadır
Ücretsiz blogdur
Görsel paylaşım platformudur
Bu mecrayı ilk keşfedenler bu aralar çok iyi iş yapıyor.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst