VakıfBank’tan kadın girişimcilere destek

deltafx

Müptela Üye
Katılım
20 Kas 2013
Mesajlar
1,713
Beğeniler
0
#1
VakıfBank’tan kadın girişimcilere destek
VakıfBank, EBRD ile imzaladığı iyi niyet mektubuyla “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamında kadın girişimcilerin ekonomideki rolünü artırmayı amaçlıyor.
VakıfBank ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD); Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından ortaklaşa başlatılan “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamında iyi niyet mektubu imzaladı. Türkiye’deki kadın girişimcilerin ekonomideki rolünü artırmayı amaçlayan VakıfBank, kadın girişimcilere kredi olarak verilmesi planlanan toplam 300 milyon euro tutarında kredi paketine dahil oldu.
“Kadın girişimcilere desteğimiz artarak devam ediyor”
VakıfBank’ın, kadınların ekonomiye katılımını teşvik etmek amacıyla hali hazırda pek çok farklı ürün ve hizmet sunduğunu belirten VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, “Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile Türkiye’de faaliyet gösteren küçük ve orta boy işletmelerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması amacıyla farklı kredi programları ve sürdürülebilir enerji finansman programı gibi birçok işbirliğini başarıyla yürütüyoruz. “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamında başlattığımız EBRD işbirliği ile de kadın girişimcilerimize sunduğumuz desteği artırıyoruz. Türkiye ekonomisi için bu denli önemli bir programda yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu program sayesinde, bankamızın ve bankacılık sektörünün kadın girişimcilere yönelik ürünleri çeşitlenecek ve kadınlarımızın ekonomiye kattığı değerin artmasıyla ülkemiz ekonomisinin daha da güçleneceğini biliyoruz” dedi.
VakıfBank’ın kredi ve diğer bankacılık hizmetlerinin birlikte sunulduğu “Kadın Girişimci Destek Paketi” bulunduğunu da belirten Çelebi sözlerine şöyle devam etti: “Bu paket kapsamında kadın girişimcilerimiz çok düşük faizli kredi imkanlarından faydalanırken, teminat mektuplarına da daha az komisyon ödeyebilmekte. Kadın girişimcilerimiz ayrıca diğer bankacılık ürün ve hizmetleri ile ticari ve bireysel sigortacılık ürünleri gibi bankacılık dışı finansal ürünlere de cazip koşullarda kolayca erişebiliyor.”
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst