chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

Vitalik Buterin ve Justin Sun arasında tweet savaşları

ShamaN

Pratik Üye
Katılım
23 Nis 2017
Mesajlar
16
Beğeniler
0
#1
TRON’un kurucusu Justin Sun, kişisel Twitter hesabında dün “sıfır ücret” ve “güçlü genişleyebilirlik” de dahil olmak üzere kendince TRON’un Ethereum‘dan neden daha iyi olduğunun nedenlerini sıraladı.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin de Justin Sun‘ın bu 7 maddelik listesine yanıt vererek bir 8. madde ekledi ve şu ifadeleri kullandı:

8. Daha iyi teknik belge yazma yeteneği (CTRL+C + CTRL+V klavyeyle yeni bir içerik üretmekten daha verimli)

Buterin, bu tweet’iyle geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ortaya çıkan TRON’un teknik belgesinin (whitepaper) Filecoin ve IPFS’den arak olduğu iddialarına atıfta bulundu. Sun, Ocak ayında teknik belgedeki şaşırtıcı derecede benzerlikler için Çince versiyonundan İngilizce’ye çeviren çevirmenleri suçlamıştı. Bu arada Buterin’in söz konusu tweet’i 5 binin üzerinde beğeni aldı.

Sun, bir süre sonra Buterin’in sözlerini yanıtladı ve “Vitalik Buterin’e cevabı için teşekkürler. TRON, ETH’den daha yararlıdır ve ETH bize daha iyi bir merkezsiz platform oluşturmak için ilham verir. TRON’a daha aşinaysanız testnet’i başlattığımızı ve teknik belgeyi yazmaktan daha fazlasını yaptığımızı bileceksiniz.” dedi.

Justin Sun ile Vitalik Buterin arasındaki bu atışmayla ilgili sosyal medyada farklı görüşler mevcut. Kimileri Buterin’in bu açıklamasını TRON’u ciddi bir rakip olarak gördüğü şeklinde değerlendirirken kimileri ise Buterin’in gerçekleri Justin Sun’ın yüzüne vurduğu görüşünde.

Burak Köse
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum pulibet
Üst