chat eczaonline.com yazılım uzmanı

Web 4.0 nedir?

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Ara 2018
Mesajlar
153
Beğeniler
50
#1
Web 4.0, yapay zeka, bulut bilişim ve artırılmış gerçeklik araçlarının bir araya getirildiği teknolojiyi ifade eder. İnternete bağlanılan cihazın sahip olduğu depolama birimleri yerine bulut teknolojisinin ve çevrimiçi veritabanlarının kullanıldığı, yapay zekaya sahip işletim sistemlerinden ve sanalı gerçeğe dönüştürerek işleyebileceğimiz uygulamalardan söz edilir.

Web 2.0 teknolojisine verilebilecek en bilindik örnekler nelerdir?
Sosyal ağ siteleri, wikiler, bloglar ve RSS araçları.

Web 3.0 teknolojisi nedir?
Web 3.0’da, bilgisayarlar kendi aralarında iletişim kurmaktadır. Kullanıcının bulmak istediği bilginin, bilgisayarlar tarafından anlamlandırılarak veri tabanlarında aranması, analiz edilmesi ve kullanıcının ihtiyacına göre şekillendirilip sunulması prensibi hakimdir.
 

sudenazz

Onaylı Üye
Katılım
10 Şub 2003
Mesajlar
185
Beğeniler
28
Yaş
30
Konum
Onikişubat
Eski Rumuz
eldivenlesevil
#2
24 Haziran’da farklı bir sonuç çıksaydı en çok konuşulacak olandı Teknoloji 4.0. Ama şimdi Dolar 6.0, Soğan 8.0 konuşuluyor.
 

dumanimsin

Onaylı Üye
Katılım
11 Nis 2019
Mesajlar
70
Beğeniler
20
#3
O dediğiniz Endüstri 4.0'dı. Endüstri 4.0 ile kastedilen, endüstride üretimin ve taşıma zincirinin sanal ve reel süreçlerin bir arada kullanılarak, artan dijitalleşmeye dayalı olarak birbirine bağlı ve birbiriyle iletişim halinde ve otomatize bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
 

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Ara 2018
Mesajlar
153
Beğeniler
50
#4
Evet sanırım web 4.0 ile endüstri 4.0'ı karıştırılıyor. Üyelerden biri Endüstri 4.0'ın da ne olduğunu paylaşmış benden sonra.
Teşekkürler Alparslan Sultan
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum pulibet
Üst