Whatsapp masaüstü nasıl kullanılır?

marasli-baskan

Onaylı Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
90
Beğeniler
32
Konum
Erzincan
#1
Whatsapp mobil uygulama olarak kullanıldığı kadar olmasa da masaüstü uygulaması olarak da kullanılıyor. Whatsapp kullanımının birçok şeyi artık tedavülden kaldırdığını görmekteyiz. Fax göndermek ya da taranmış bir renkli fotokopiyi kargo ile göndermek yerine artık Whatsapp ile daha hızlı ve daha az maliyetle bunları yapabiliyorsunuz.

Düşünebiliyor musunuz Whatsapp olmadan önce insanların yanlarında flash disk ile bilgi taşıdığı ve o bilgiyi ulaştırmak için panik olduğunu. Artık dünyanın öteki ucu da olsa anında dosya gönderebiliyorsunuz. Whatsapp resim göndermede, video göndermede, Word ve Excel dosyalarının yanında, pdf gibi dosyaları da kolaylıkla gönderime izin veriyor. Konuyu fazla uzatmadan Whatsapp masaüstü uygulamasının nasıl açıldığına geleyim.

web-whatsapp-nasıl-açılır-kullanılır.png

Whatsapp masaüstü sürümü nasıl kullanılır?
Bilgisayarınızı açtınız, Chrome, Mozilla, Yandex, Opera ya da diğer bir tarayıcıyı açarak adres çubuğuna web.whatsapp.com yazarak siteye giriyoruz.
Açılan sayfada sizden bir QR kodu istenecektir. QR kodunu okutmak için cep telefonunuzun Whatsapp uygulamasını açmanız ve buradan QR kodunu okutmanız gerekiyor.

Whatsapp QR kodunu hangi telefondan nasıl okutabilirim?
  • iPhone'da: Ayarlar > WhatsApp Web'e gidin.
  • Android'de: Sohbet ekranında > Menü > WhatsApp Web.
  • Windows Phone'da: Menü > WhatsApp Web'e gidin.
Bilgisayarınızdaki açılmış olan QR kodunu mobil cihazınızda açılan QR okuma yöntemi ile okutun. Okutmanın ardından Web uygulaması olarak Whatsapp'ı mobil cihazınızdaki ile eşzamanlı olarak kullanabilirsiniz.

Whatsapp masaüstü nasıl iptal edilir?
Whatsapp masaüstü uygulamasını kullanabilmek için mobil cihazınızın masaüstü cihazın yakınında olması gerekir. Siz Whatsapp masaüstü uygulamasını kapatmasanız da oradan ayrıldığınızda Whatsapp artık kullanılamayacaktır. Ancak sizin açılmış sayfalarınız kullanabiliniyor olacağından Whatsapp masaüstü uygulamasını tamamen kapatmanız gerekiyor.

Peki Whatsapp masaüstü nasıl kapatılır?
Açtığınız Whatsapp masaüstü oturumundan çıkış yapmak için
  • Mobil cihazınızdan Whatsapp'a girerek > Menü ya da Ayarlar sayfasına geçiyoruz
  • Buradan Whatsapp Web'e tıklıyoruz ve Tüm bilgisayardan çık diyoruz.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst