chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

Windows XP İçin Önemli Uyarı!

C.A

Profesyonel
Katılım
25 Nis 2014
Mesajlar
999
Beğeniler
0
Konum
İzmir
#1
Microsoft, artık desteklenmeyen Windows XP'nin güncelleme almaya devam etmesini sağlayan bir hileye karşı kullanıcıları uyardı. Bu yöntemin tam koruma sağlamadığı belirtiliyor.

Microsoft uzun bir uğraştan sonra 13 yıllık işletim sistemi Windows XP'ye verdiği desteği geçtiğimiz Nisan ayında sonlandırmıştı. Birkaç gün önce ortaya çıkan bir yöntem Windows XP kullanıcılarının 2019'a kadar önemli güvenlik güncellemelerini almasını sağlıyor.Destek süresini uzatıyor
Registry hek yöntemi restoranlarda, lokantalarda, bilet satış makinalarında ve çeşitli alanlarda kullanılan Windows Embedded PosReady 2009 için yayımlanan güncellemelerin Windows XP'ye yüklenmesine izin vererek, işletim sisteminin güncel kalma süresini 5 yıl daha uzatıyor.

Nasıl çalışıyor?
Windows XP'yi bu yöntem ile güncel tutmak ise oldukça basit. Boş bir not defteri dosyası açarak içine "Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]"Installed"=dword:00000001" kodunu yazmak, dosyayı .reg uzantılı olarak kaydetmek ve birkez çalıştırmak güncellemeleri almak için yeterli. Bu işlemden sonra Windows Activation Center'da birçok yeni güncelleme ortaya çıkacak.

Microsoft uyardı!
Microsoft ise bu yönteme karşı Windows XP kullanıcılarını uyardı. Yapılan açıklamada yöntemin işletim sistemi için tam bir koruma sağlamadığı ve bu işlemden sonra alınacak güncellemelerin kullanıcıları sorunlarla yüz yüze getirebileceği belirtiliyor.

kaynak​
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst