chat eczaonline.com

WordPress RSS ile veri çekme sorusu ?

RSSFeeds.php diye bir sayfa oluşturdum . Iframe ile sitemin anasayfasında Yahoo, Google, BBC, Reuters gibi haber kanallarından haber çekiyorum . AMA

1) Iframe ile anasayfa da bilgi yayınlamak kötü birşey mi (Iframe Aklımda hep kötü kaldı da bilmeyen biri olarak)
2) Include ile çekiliyormuş ama WordPress Sayfalarına kod yazamıyoruz. Iframe den başka bir yöntem varmı eğer 1. soru nun cevabı evet ise?

Teşekkürler..

iframe başka sitenin sayfasınımı açıyor ? Senin sitenin sayfasınımı ? Senin sitense kötülüğü tabiki yok, onuda indexler arama motoru.Dikkat ederseniz arama motorları kodlarla indexler zaten.Kodda adres olan her yeri gezer.Tek kötülüğü cacheye alırken iframeyi boş cache alması lazım sanırım.

Senol

Onursal Üye
Onaylı Üye
irfame ile uğrasma derim ben bir wordpress eklentisi var auth blog isimli aşağıda veriyorum zaten eklentiyi bu eklentiyi ''/www/wp-content/plugins'' klasorune upload ederek admin panelinden aktifleştir daha sonra haber cekeceğin rss adreslerini autblog a gir kendisi otomatik haberleri cekip senin veritabanına kaydeder ve yayınlar
Download

kolay gelsin

iframe başka sitenin sayfasınımı açıyor ? Senin sitenin sayfasınımı ? Senin sitense kötülüğü tabiki yok, onuda indexler arama motoru.Dikkat ederseniz arama motorları kodlarla indexler zaten.Kodda adres olan her yeri gezer.Tek kötülüğü cacheye alırken iframeyi boş cache alması lazım sanırım.
Yo hayır benim sayfam açılan sayfa

irfame ile uğrama derim ben bir wordpress eklentisi var auth blog isimli aşağıda veriyorum zaten eklentiyi bu eklentiyi ''/www/wp-content/plugins'' klasorune upload ederek admin panelinden aktifleştir daha sonra haber cekeceğin rss adreslerini autblog a gir kendisi otomatik haberleri cekip senin veritabanına kaydeder ve yayınlar
Download

kolay gelsin
Şenol bey teşekkürler :) ..

Senol

Onursal Üye
Onaylı Üye
Rica ederim görevimiz takıldığın yerler olursa haber ver yardım ederim ;)

WebmasterEvi

Profesyonel
Çok Tşk Ederim Paylaşım İçin...

irfame ile uğrasma derim ben bir wordpress eklentisi var auth blog isimli aşağıda veriyorum zaten eklentiyi bu eklentiyi ''/www/wp-content/plugins'' klasorune upload ederek admin panelinden aktifleştir daha sonra haber cekeceğin rss adreslerini autblog a gir kendisi otomatik haberleri cekip senin veritabanına kaydeder ve yayınlar
Download

kolay gelsin

RSSFeeds.php diye bir sayfa oluşturdum . Iframe ile sitemin anasayfasında Yahoo, Google, BBC, Reuters gibi haber kanallarından haber çekiyorum . AMA

1) Iframe ile anasayfa da bilgi yayınlamak kötü birşey mi (Iframe Aklımda hep kötü kaldı da bilmeyen biri olarak)
2) Include ile çekiliyormuş ama WordPress Sayfalarına kod yazamıyoruz. Iframe den başka bir yöntem varmı eğer 1. soru nun cevabı evet ise?

Teşekkürler..
http://bluesome.net/post/2005/08/18/50/
http://blog.codexpress.cn/php/wordpress-plugin-inline-php/

bunlar ile wp de include yapabilirsin

osahin

Müptela
Benim anladığım kadarıyla arkadaş wp autoblog ile falan verileri sitesine girmek istemiyor, aksine yahoo vs. haber sitelerindeki aktif haberleri rss yardımı ile sadece link oluşturmak istiyor eğer buysa şu şekilde yapabilirsin, ,
Kod:
<?php $rss = fetch_rss('[B]feed adresi[/B]'); ?>
<ul>
<?php if (empty($rss->items)) echo '<li>No items</li>';
else
foreach ( $rss->items as $item ) : ?>
<li><a href='<?php echo $item['link']; ?>' 
title='<?php echo $item['title']; ?>'>
<?php echo $item['title']; ?>
</a></li>
<?php endforeach; ?>
</ul>

Senol

Onursal Üye
Onaylı Üye
Yukarıda direk eklentiyi verip kurulumunu anattım herhalde becermiştir :p

Mehmet Tahta

Profesyonel
Eski Rumuz
hitman
Download

kolay gelsin
Çok teşekkürler, rep veremiyorum sanırım, borcum olsun :=)

LcN

Yeni Üye
Download

kolay gelsin
Uzun süredir bu tarz bir eklenti arıyordum.

Teşekkürler :)

K

Kayıtsız Üye

olugin için teşekkurler. fakat sadece başlıkları çekiyo, içeriği almıyo malesef :( neden olabilir?

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 1)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.