Yaman Video Script 2.0 - full SEO + XHTML + CSS + AJAX - youtube bot dahil

metadige

Profesyonel Üye
Katılım
23 Ara 2005
Mesajlar
354
Beğeniler
4
#1
.

Script XHTML+Div+CSS ile kodlanmıştır. Arayüzünde AJAX kullanılmıştır.
Daha önce bu konuda satışı devam eden Video scriptinin 2.0 versiyonudur. Tamamen template sistemine sahiptir. Şu an için 6 adet Template yapılmıştır. Gözünden kaçabilecek arkadaşlar için söylüyorum demo adresinde üst kısımdan seçip görebilirler.

Doldurulması zorunlu alanlar
Demo adresi : http://www.yamantasarim.com/video/
Admin Paneli : http://www.yamantasarim.com/video/admin/
kullanıcı adı : demo
Kullanıcı şifre : demo
İstenen fiyat : 300 YTL
Kategori, yazılımın içeriği nedir : Video scripti, Full Seo uyumludur. Sınırsız ana ve alt kategori ekleme, template yapısı, gelişmiş admin paneli,

Youtubeden otomatik video çeker, Youtube'e tekrar herhangi bir engelleme gelmesi durumundan etkilenmez. Öyle bir durumda ayar dosyasında seçeneği etkinleştirerek videoları kendi playerinizde gösterebilirsiniz.

İsteğinize bağlı olarak, dışarıya link vermek istemeyenler için video adresleri sayfaya şifreli olarak yazılır. Demo adresinde sayfa kaynağından görebilirsiniz.

Kodlama dili: php+mysql
Lisans bilgileri : Kendi kodlamam, ikinci şahıslara satılamaz, kodların fonksiyon ve işlem altyapısı kısımları şifreli olarak verilir ve tek domainde kullanılabilir.

Lisans sonlanma zamanı : Sınırsız
Bu satışta herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb. : Yok

Satıcının eklemek istediği notlar:

video - kategori ekleme
 • Script isterseniz youtube id kullanarak, isterseniz direk sayfa kaynağından otomatik video çeker.
 • İsterseniz otomatik olarak çekilir, isterseniz elle video girebilirsiniz. İsterseniz kendi hostunuzdaki videoları ekleyebilirsiniz.
 • İstediğiniz kadar kategori ekleyip, düzenleyebilir, silebilirsiniz.
 • İsterseniz videolar çekilirken tek seferede tag bilgilerini değişitirip, istediğiniz kategoriye ekleyebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman video bilgilerini panelden değiştirebilirsiniz.
 • Gelen yorumları onaylayıp, editleyebilir, silebilirsiniz.
 • Ziyaretçilerinizin eklediği yorum, mesaj vs. kaydedilirken, güvenlik için kontrolden geçirilir.
 • Videoları eklerken seçiminize göre istemediğiniz kelimelerden ve linklerden temizlenir.
 • Gerekiyorsa video eklerken utf-8 çevrimi yapılır.
 • RSS sayısına kadar ayarlayabilirsiniz.
Şifreleme
İsterseniz videoları veritabanına eklerken adresleri şifreleyebilirsiniz. Böylece veritabanınızın başka yerde kullanılmasını engelleyebilirsiniz.​

SEO ve Dil Ayarları

 • Ayar dosyasından görebileceğiniz gibi full seoludur. Gerek linkleri istediğiniz şekilde yazdırma olsun(link adı değişimi, Türkçe çevrim, sayfalama, link uzantısı değişimi, vs.), gerek listeleme olsun son derece kullanışlıdır. Yani ayar dosyasında tek kelimeyi değişerek bütün linklerinizin değişmesini sağlayabilirsiniz.
 • Scriptin tek bir dil dosyasına sahiptir, dil dosyasını değiştirerek sitenizi istediğiniz dilde yayınlayabilirsiniz.
 • Sadece kelimeleri değil linkleri de kolayca istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz
 • index sayfası, listeleme sayfası, arama sayfası, izleme sayfası için reklam dosyaları ayrıdır. Hemen her sayfa için en az 3 farklı reklam yeri vardır. Böylece istediğiniz yerde istediğiniz reklamı yayınlayabilirsiniz. Reklam yönetimini panelden yapabilirsiniz. Template yapısında olduğunudan istediğiniz gibi editleyebilirsiniz.
 • Arama veya listeleme sırasında kaç videodan sonra reklam çıkacağını dahi ayarlayabilirsiniz.
 • Site başlığı, açıklaması ve meta bilgileri kolayca değiştirilebilir.
 • Kategoriler listelenirken ve videolar gösterilirken, her kategori ve her video için gerek yeni kayıt eklerken, gerek dilediğiniz zaman ekleme ve değişim yapabilirsiniz. metakeyler ve tag bilgileri site metakeylerine eklenir.
 • Ana sayfada en çok izlenen, en son eklenen ve en çok oylanan videolar listelenir.
 • Ayrıca kategori listelerken, her kategori için en çok izlenen en son eklenen vs. video ilk sayfada görünür.
 • Video izleme sayfasında, ayrıca benzer videolar kısmı bulunur
 • Uyumlu şekilde kodlandığından internet explorerda farklı, firefoxda farklı görünmez. Söylediğim gibi tamamen xhtml ve css olarak kodlanmıştır.

Paneller
 • Video Yorum paneli
 • Video Oylama Paneli
 • Arkadaşına tavsiye et paneli
 • Gelen ziyaretçi kayıtlarının tutulması( ip no, referans vs)
 • ziyaretçi hitlerinin tutulması
 • Sayfa hitlerinin tutulması
 • Video hitlerinin tutulması
 • İstatistiklerin gösterimi
 • Seçiminize göre detaylı bir şekilde istatikler tutulur. Bütün paneller isteğinize göre açılıp kapatılabilir. Böylece kullanmayacağınız özelliklerden dolayı fazladan işlem yapılması engellenir.
 • Ayrıca İsteğinize bağlı olarak sitenizde aranan kelimeler kaydedilir. Böylece ziyaretçilerinizin tercihleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
 • Aile filtresi vardır, admin panelden kategorileri veya tek tek videoların görünüm durumunu ayarlayabilirsiniz.

Script gördüğünüz gibi oldukça kullanışlı ve pek çok özelliğe sahiptir, Yukarıda da söylediğim gibi şifrelenmiş olarak teslim edilir. Ancak sadece kullanılan fonksiyonlar vs. gibi gerekli yerler şifrelenir. Tasarımını veya sitenizle ilgili görünecek kısımları istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

İsteğinize bağlı olarak her türlü ekleme ve değişim yapılabilir(Opsiyonel)

Satış çoklu satıştır. Söylediğim üzere ve demoda görebileceğiniz gibi, yapılacak ayarlamalarla tamamen bambaşka bir duruma gelebilir. Çünkü template yapısı sadece stil dosyası değişimi ile değildir, basit olarak örnek vermek gerekirse wordpress benzeri düşünebilirsiniz.

Script geliştirilmeye devam edecektir. Yeni özellikler eklendiğinde ve yeni template tasarlandığında, alan arkadaşlar ücretsiz olarak yararlanacaktır. Satış sonrası destek elbette devam edecektir.

ödeme şekli : Garanti bankası havale - EFT

Dip not
Demo olması nedeniyle şu anda admin panelinden işlem yapılmamaktadır. Sadece örnek olması bakımından, aradığınız kelime ile ilgili ilk 20 sonucu görebilirsiniz.

Demo adresinde reklamlar kapalıdır.göreceğiniz boş yerlerin hemen hepsinde ve video aralarında vs. reklam yerleri vardır. Panelde reklam bölümünde görebilirsiniz. Söylediğim gibi videolar listelenirken kaç videodan sonra reklam çıkacağını bile ayarlayabilirsiniz.

Ben demo adresini gereksiz doldurmak istemedim, zaten webmaster arkadaşlar sayfaya bakınca boş yerlerde kafalarındaki yerleşimi görürler :)

Sorusu olan arkadaşlar özel mesaj yoluyla, mail adresimden veya demo adresinde görebilecekleri iletişim adreslerinden ulaşabilir.

Teşekkürler.

.
 

thescq

Profesyonel Üye
Katılım
1 Nis 2008
Mesajlar
181
Beğeniler
0
#2
ellerine sağlık oldukca emek vermiş bir script gercekten bir yazılımcı olarak çok hoşuma gitti fiyat ve verilen emeğe baktığım zaman oldukca uygun hatta verilen emeğin altında diye bilirim umarım istediğin satış rakamına ulaşırsın
 

metadige

Profesyonel Üye
Katılım
23 Ara 2005
Mesajlar
354
Beğeniler
4
#3
Teşekkür ederim arkadaşım görüşlerin için. Beğendiğine sevindim. Çünkü madem yazılımcısın anlarsın, damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış :)
 

metadige

Profesyonel Üye
Katılım
23 Ara 2005
Mesajlar
354
Beğeniler
4
#5
Merhaba,
Sayfanın xhtml ve css kısmında bazı kısımlar hatalı kodlanmış, çok büyük hatalar değil düzeltirsin bence daha iyi olur, iyi satışlar ;)
Teşekkür ederim arkadaşım uyardığın için ancak farkındayım oraların. Zaten style dosyasına baktıysan eğer belki daha rahat anlarsın ne demek istediğimi.

İmzandan anladığım kadarıyla bu konuyla ilgilisin. O halde bildiğin gibi hala css standartları konusunda browserlarca tam bir uygulama biçimi yok. Yani birinin gördüğünü diğeri görmüyor. Sanki standartlar sadece kod yazanlar içinmiş gibi.

Misal orda hata vermesine sebep olan opacity gibi. Firefox da -moz-opacity kullanmazsan firefox uygulamıyor. Explorer için filter: alpha kullanmazsan o uygulamıyor. İkisini de W3C validator kabul etmiyor :) Gerçi CSS3 de düzeltildi ama henüz browserlar ne zaman geçecek bakalım.

Ya javascript ekleyip sayfa yükünü arttıracaksın, ya yaptığını yapmayacaksın, ya da o hataya göz yumacaksın. Ben de bu sefer tercihimi ona göre kullandım.

Biraz uzun yazdım gibi , çünkü bu validation ve cross browser konusunda bayağı şikayetçiyim. Hatta sayfalarca şey yazabilirim.

Uyarın için tekrar teşekkür ederim.
 

metadige

Profesyonel Üye
Katılım
23 Ara 2005
Mesajlar
354
Beğeniler
4
#6
Bir kaç arkadaş diğer templateleri de görmek istedi, yukarıda ilk mesajımda belirtmiştim, sanırım gözden kaçmış tekrar yazıyorum göremeyenler için, Normal demo adresine girdiğinizde sayfanın en üstünden template seçimi yapabilirsiniz diğerlerini görmek için.
 

metadige

Profesyonel Üye
Katılım
23 Ara 2005
Mesajlar
354
Beğeniler
4
#8
Scripte Aranan kelimeleri gösterme ve ilgili etiketler kısmı eklenmiştir. İlgilenen veya sorusu olan arkadaşlar özel mesaj yoluyla, mail adresimden veya demo adresinde görebilecekleri iletişim adreslerinden ulaşabilir. Lütfen msn pmlemeyin, yoğunluk nedeni ile msnde online olamıyorum. İyi çalışmalar.
 

PhpMania

Profesyonel Üye
Katılım
21 Nis 2008
Mesajlar
787
Beğeniler
0
#9
Karizma Bir Sistem olmuş. Yalnız tasarımı modern bulmadım. Yeni Bir Template geliştirirsen iyi talep gelir.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst