Yeni MSN Virüsu

trextra

Müptela Üye
Listemde çoğalıyor bu kişiler gittikçe, sürekli zip lenmiş resim dosyası gibi dosya gönderimi alıyorum. Bu virüsü temizleme yöntemi var mı? Bana bulaşmadı ama bulaşanları engellemek istemiyorum daha fazla :)

cakirx

Müptela Üye
Bi ara banda gelmiş bi arkadaştan Allahtan bilgisayar başında değildim çok kötü bir durum açıkcası Bide virüs bir erkekten falan gelince garip bir durum oluşuyor :D

visitistanbul

Müptela Üye
Evli barklı bi ablamız var MSN listemde aynen şu

Paris Hiltonun Son halini gördünmü ?
parishilton.zip

Ana dedim bu ne :D Sonra anladım içinde Exe dosyasını görünce ...

firar

Müptela Üye
bende niye bütün kızlar bana çıplak fotolarını yolluyo diyodum :p

bu arada bilginizze bu virüsün paylaşım klasörüyle yayınlan cinside var...

ByRON

Müptela Üye
MSN'e nasıl bulaşabiliyor ki virüs? :S
MSN listendeki bir kisinden otomatik olarak ziplenmis yeni resimlerim ve benzeri bir yazıyla birlikte dosyayı gönderiyo kabul edersen ...

Bana da geldi neyseki burdaki baslık ve yazılar aklıma geldi konuyu acanlara tskler (zaten sevmediğim birinden gelmisdi almazdım.) :)

trextra

Müptela Üye
Örnek olarak ingilizce tam metni hatırlamıyorum ama, "Biri benim çıplak resimlerimi çekmiş işte burada" mypictures.zip gibi bir dosya gönderdi. Salak madem istemiyosun bana ne yolluyosun çıplak resimlerini. hemde erkek. hiç almam :D

ByRON

Müptela Üye
Örnek olarak ingilizce tam metni hatırlamıyorum ama, "Biri benim çıplak resimlerimi çekmiş işte burada" mypictures.zip gibi bir dosya gönderdi. Salak madem istemiyosun bana ne yolluyosun çıplak resimlerini. hemde erkek. hiç almam :D

Bana bu önceden mail olarak gelmis Türk bayan isimli mail adresi ama içindeki yazılar ingilizce ve data.zip dosya vardı.

sekoya

Yeni Üye
Arkadaşlar bu gibi durumlarda sizlere Super Ad Blocker programını öneririm çok güçlü bir spy avcısı ve çok güncel yaklaşık 900.000(ve her gün artan) spy!ı tanıyor ve yok adiyor ad watch özelliği ile canlı olarak sistemin bekçiliğinide yapma özelliği var. Ben hepimizin bildiği bir kaç spy temizleme programını denedim onların bulamadaığı spy!ları bu program buldu ve temizledi..

Kaiser_Dealxa

Profesyonel Üye
msn listemde iki kişi sürekli oturum açtığında paylaşım klasörüyle ilgili bir yazı geliyor ekrana, bu da sanırım bu virüsten kaynaklanıyor.

eğer virüsü kapıp millete cins cins dosyalar yolluyor ve bu sorun için format atmak istemiyorsanız çözüm olarak iki msn açın, ilki kullanmadığınız içinde hiç kimsenin ekli olmadığı veya engellendiği bir msn olsun, ikincisi asıl msn'iniz. virüs ilk msn'den dosya yollamaya çalışır kimseyi bulamadığı veya milletin engellendiğini görünce kimseye dosya yollayamaz. siz de rahat olursunuz.

SargeT

Üyeliği durduruldu
Arkadaşlar msn virüsü yeniden hayatta. Bu sefer türkçe değil ingilizce olarak mesaj atıyor ve zipli bir dosya gönderiyor.

Premium - Silk - Cash -( ****** 32 ):
This picture isnt you... right?

"image20.zip" dosyasını Premium - Silk - Cash -( *******) kaynağından alınamadı.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)