chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

Zaman Tüneli güzel, ama..

Katılım
12 Ara 2011
Mesajlar
1,054
Beğeniler
1
Konum
Sakarya
#1
Facebook Zaman Tüneli'nde bunlara dikkat

Facebook'un "Zaman Tüneli" büyük ses getirdi ama ondan nefret etmenizi sağlayacak çok şey de var!

Facebook'un son dönemdeki en önemli özelliklerinden biri yeni Zaman Tüneli yapısı. Şu an için sadece Yeni Zelanda'da yayına başlayan ve oradan da tüm dünyada kullanımına açılan Zaman Tüneli ilk bakışta çok güzel görünüyor. Ama biraz inceleyince herkese göre olmayabileceğini görmek mümkün. Neden mi?

Her şeyden önce Zaman Tüneli fotoğraflarla dolu bir yapıya sahip. Profil resminin yanı sıra kapak resmi ve tünel boyunca pek çok fotoğraf yer alıyor. Her fotoğraf herkesin ilgisini çekmeyebileceği gibi bu özellik görsel olarak da herkese hitap etmeyebilir.

Diğer bir konu Facebook kullanıcılarının çok da alışık olmadığı çift sütunlu yapı. Bu yapı nedeniyle sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda her iki sütunu birden takip etmeye çalışmak çok pratik görünmüyor. Diğer yandan kullanıcılar güzel bir zaman tüneli oluşturmak göründüğünden çok daha fazla zaman ve efor gerektiriyor. Daha Facebook'un bile var olmadığı zamanlara dönüp o zamana dair paylaşımlarını tek tek girmek, tüm içeriği oluşturmak pek kolay bir iş değil.

Tabi ki bunlar Facebook Zaman Tüneli ile ilgili ilk izlenimler, kullandıkça ve Facebook bazı değişiklikler yaptıkça durum değişebilir.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis
Üst