Teknoloji

Google Chrome Windows 10 Teması

Microsoft ile Google arasındaki soğukluğun bir nebze azaldığını gösteren bir gelişme. Windows 10 için Google Chrome yeni bir tema hazırladı. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olan Google Chrome kullanıcıları da mutlu edecek bir tema için kolları sıvadı.

Windows kendisine ait olan İnternet Explorer’i bir kademe yükseltmiş ve Explorer Edge’yi pşiyasaya sunmuştu. Windows 10 içinde kurulmuş olarak gelmesine rağmen kullanıcının hemen Google Chrome geçtiği, yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştı. Bunu gören Google, Windows 10 kullanıcıları da mutlu edecek bir temaya imza attı. Windows ve Google arasındaki çekişmenin bir nebze azaldığının göstergesi bu tavrın ardından Windows’un da yeni kullanıcılara kurulum içinde Chrome seçeneği sunabileceği konuşuluyor.

Google Chrome güncellemelerinde Windows 10 kullananlar dikkate alınmıyordu. Ancak ilk kez Windows 10 kullanıcılarının da dikkate alınması ve internet kullanırken zorluk yaşamaması için geliştirilen tema ile Google Chrome’den önce kullandığınız tarayıcıdan, hiç uğraşmadan tek tıkla Google Chrome’e geçerek eksiksiz bir biçimde bu tarayıcıyı kullanabiliyorsunuz.

Yukarıdaki haber görselinde de görebileceğiniz üzere artık Windows 10 temanız anında Google Chrome’a yansıyacak. Tek tek tema ayarlamakla uğraşmak istemeyen kullanıcılar, bu sayede anında yeni temayı tarayıcılarında görmüş olacaklar.

Yeni özellik henüz test aşamasında. Eğer siz de şimdiden bu özelliğe kavuşmak isterseniz buraya tıklayarak Chrome Canary sürümünü bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Link: https://www.google.com/chrome/canary/