Teknoloji

Google’dan 3 Boyutlu(3D) Hayvanlar

Google 3D hayvanlar ve nesneler, geçen yıl telefonlarda ve tabletlerde kullanıma açıldı, ancak yapılan son güncellemeyle birlikte sanal gerçeklik hayvanlarının listesi genişledi. Bunları nasıl edinebileceğiniz ve nasıl kullanabileceğiniz hakkında kapsamlı bir içerik hazırladık. İşte, Google’dan 3 Boyutlu(3D) Hayvanlar 

Google’dan 3 Boyutlu(3D) Hayvanlar : Fantastik Hayvanlar ve Nesneler

Google 3D Hayvanlar ve Nesneler bir süredir Google Arama’da bulunuyor, ancak yakın zamanda fark edildi çünkü hepimiz evde sıkıştık ve telefonlarımızda eğlenceli uygulamalar aramaya başladık. Bu uygulama, köpekler, pandalar, kaplanlar ve daha pek çok hayvanı sanal gerçeklik teknolojisiyle oturma odamıza kadar misafir etmemizi sağlıyor. Google’da 3D hayvanlar ve nesneler aramanın ve bunları doğrudan evinize yerleştirmenin yanı sıra, sosyal medyada ve arkadaşlarınızla paylaşmak için anı kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu nedenle, bir pandanın kanepenize oturduğu ve bambu çubukları yediği anın nasıl kaydedileceğini bilmeniz lazım.

Google 3D hayvanları daha önce duymadıysanız ve hemen kullanmak istiyorsanız elinizdeki telefon modelinin desteklenip desteklenmediğini aşağıda yer alan listeden sorgulatmanız gerekmektedir.

 

Google 3D Destekleyen Telefonlar

Google 3D’yi kullanabilmeniz için telefon modelinizin OpenGL ES 3.2’yi desteklemesi gerekmektedir. İşte bu özelliği sağlayan telefonların listesi:

Asus Zenfone 6, General Mobile GM 9 Plus, Google Nexus 5X, Google Nexus 6P, Google Pixel serisi telefonlar, Nokia 6.1 Plus ve üzeri, Huawei Honor 8X, Huawei Honor 10, Huawei Honor V20, Huawei Mate 20, Huawei P20 serisi, LG G6 ve üzeri, Motorola moto g plus, OnePlus 3T ve üzeri, Oppo Reno, Xiamo Redmi Note 8 ve üzerinde yer alan telefonlar uygulama gereksinimlerini karşılamaktadır. Listenin tamamına Google’ın resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz : https://developers.google.com/ar/discover/supported-devices?hl=ja#android_play

 

Google 3D Android Cihazlarda Nasıl Kullanılır?

Google Arama’da 3D nesneleri ve hayvanları kaydetmek ve paylaşmak için oldukça kolay olan bu adımları izlemeniz gerekir:

  • Google Arama’ya girin.
  • Timsah, kedi, çita, geyik, köpek, ördek, kartal, tavşan, penguen, panda, keçi, kirpi, at, leopar, aslan, ahtapot, rakun , köpekbalığı, yılan, kaplan, kaplumbağa hayvanlarından birini arayın.
  • Aramanız ekranda göründüğünde, snippet’te aramanın hemen yanındaki ‘3D olarak görüntüle’ seçeneğine dokunmanız gerekir.
  • Şimdi, ‘Alanımda görüntüle’ seçeneğini (Android’de) seçmeniz gereken bağımsız bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Seçenek seçildikten sonra, 3D hayvanları veya nesneleri hemen önünüze getirmek için akıllı telefonunuzda biraz hareket etmeniz gerekir.
  • İstediğiniz nesnenin veya hayvanın odanızda görünmesini takiben, ekrandaki deklanşör düğmesine uzun basın ve 30 saniyelik bir video kaydedin. Video kaydedildikten sonra, deklanşör düğmesini basılı tutmayı bırakarak videoyu otomatik olarak cihazınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca, üstte yer alan Paylaş simgesini seçerek kaydı paylaşabilirsiniz.
  • Ayrıca, video kaydı alındığı sırada resim de çekebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen adımların, en sevdiğiniz hayvanların ve nesnelerin bir videosunu çekmenize yardımcı olmasını ve böylelikle eğlenmenizi ve sıkılmamanızı umuyoruz.