Oyun

GTA 4 Sevenlere Kötü Haber

Yıllardır oyun severlerle buluşan GTA oyununun en son versiyonundan bir önceli versiyonu olan GTA 4, sevenlerine bir kötü haber de Steam dan geldi. Oyun severler tarafından en çok sevilen oyun olan GTA 4 Sevenlere Kötü Haber!

Rockstar Games vasıtasıyla yayınlanan GTA serisinin, kimilerine göre en iyi oyunu olan GTA , oyun severleri etkileyen bir haberle karşımızda. Buna göre Steam GTA 4 için satın alımlarını kapatmış gibi gözüküyor. Bakalım bu konuyla ilgili gelişimler neler olacak?

Oyun severlerin kalbine kazınmış olan ve yıllarca oynanan bazı oyunlar vardır. Rockstar Games’in ünlü serisi olan GTA için de kesinlikle GTA 4 oyunu popülerdir. Yayınlanan GTA serileri grafik olarak gelişmiş olsa da birçok oyun sever GTA 4’ün tadını diğer oyunlarda bulamamıştır.

Steam dan kaldırıldığı düşünülen GTA 4’ün neden kaldırıldığı da merak konusu olmuştur. Oyun severler bu konuya her ne kadar üzülse de herhangi resmi bir açıklama yapılmamıştır. Rockstar Games tarafından açıklanacak olan veriler beklenmektedir. Bu veriler açıklandığında net bilgi sahibi olunacaktır.

GTA 4 Neden Steam’den kaldırıldı?

Şuan da, Rockstar Games tarafından herhangi resmi bir açıklama yapılmasa da Steam tarafından yapılmış açıklamaya baktığımızda oyunun kaldırılacağı tahmin edilmektedir.

Tahminler, bu efsane oyunun telif haklarına takılmış olması yönünde. Oyun severlerin bildiği gibi oyunda otomobile bindikten sonra radyoyu açabiliyordunuz. Daha önce de benzer sorunlardan ötürü Rockstar Games telifleri dolan parçaları bünyesinden kaldırmıştı.

Eğer bu oyuna birlikte benzer bir telif sorunu meydana geldiyse Rockstar Games’in neden güncelleştirme yapmadığı merak konusu olmuştur. Aynı zamanda şuanda oyunun diğer platformlarda yer alan versiyonlarını satın almak mümkündür.

Oyunu daha önce kullanan kişiler için satın alan oyunculara herhangi bir kısıtlama ya da oyuna ulaşmanın engellenmesi söz konusu değildir. En akla yatkın olarak tahmin ise Steam serverlarında yaşanan bir sıkıntıdan ötürü oyunun kısa süre içerisinde satıştan kaldırılmış olmasıdır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Steam GTA 4 gibi efsanevi bir oyunu satıştan kaldırmış olabilir mi? Kaldırdıysa neden kaldırmış olabilir? Sizin bu konularla ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından bize belirtebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Otomobilinizde Yakıt Tasarrufu Sağlamanın Yolları