Akıllı Telefon

HTC Yeni Telefonu U20 5G’Yİ Kullanıcılara Duyurdu!

HTC markasının Tayvan’da düzenlemiş olduğu bir etkinlikte yeni telefonu U20 5G tüm dikkatleri üzerine topladı. Orta segment olan bu yeni cihaz, Snapdragon 765G işlemci üzerinden güç alıyor.

Elbette bu yeni telefon diğer pek çok önemli özellikleriyle birlikte kullanıcıların dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. Buyurun bu yeni telefonun diğer özelliklerini birlikte detaylı şekilde inceleyelim.

HTC U20 5G Özellikleri

Yıllar önce akıllı telefon sektörünün hatırı sayılı firmalarından bir tanesi olan HTC, bu sıralar eski popüler yıllarını büyük bir heyecan ile arıyor. Fakat çalışmalarını yine de sürdürmeye devam eden HTC şirketi, bazen yeni cihazlarıyla birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Tayvan’da özel bir etkinlik gerçekleştiren firma, yeni cihazı U20 5G’yi herkese duyurdu. Orta segment olan yeni akıllı telefon U20 5G özellikleri ile dikkat çekmeyi başarıyor. Tasarımı çok benzersiz yapıya sahip olmasa bile tüketicileri şık görünümü sayesinde meraklandırıyor.

Ekran Özellikleri

6.8 İnç büyüklüğüne sahiplik eden yeni akıllı telefon, 20:9 en boy oranını bünyesinde barındırıyor. Ayrıca kullanıcılara Full HD + çözünürlük de vadediyor.

Kamera Özellikleri

HTC U20 5G yeni akıllı telefonun dörtlü arka kamera mevcut. Bunlar 48 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü olarak belirlenmiştir. Ayrıca telefonun arka kamerasının 4K video çekebilme özelliğine sahip olmasının yanı sıra ekranda var olan küçük delikte ki ön kamera ise 32 megapiksel çözünürlük sunuyor.

Diğer Özellikleri

Tanıtımı yapılan bu yeni telefon Snapdragon 765G işlemcisinden gücünü alıyor. Ek olarak 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olan bu telefon kullanıcıların dikkatlerini üzerine toplamayı başarıyor. Yeni telefonda HTC mühendislerinin eklemiş olduğu microSD desteği ile depolama problemi tamamen ortadan kalkıyor.

Android 10 işletim sistemine sahiplik eden cihaz, 18 watt hızlı şarj desteği ile 5.000 mAh kapasiteli batarya özelliğini bünyesinde barındırıyor. HTC firması şuan için yeni akıllı telefonu U20 5G fiyatı açıklamasını gerçekleştirmedi. Bu nedenle performans ve fiyat noktasında ne kadar başarılı olur tam olarak söyleyemeyiz. Ayrıca yeni cihazın küresel piyasada Desire 20 Pro ismi ile duyurulacağı düşünülüyor.