Sosyal Medya

İnstagram Artık Arkada İz Bırakmıyor!

En çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram artık arkada iz bırakmayacak. Daha önce DM üzerinden silinen mesaj özelliği bulunmuyordu. İnstagram Artık Arkada İz Bırakmıyor! Silinen mesaj özelliği geliyor! Okumaya devam edin

İnstagram silinen mesaj özelliği sayesinde pek çok insan yazdığı mesajları silebilecek okumasını istemediği mesajları da karşı tarafın okumasını önleyecektir. İnstagramın arkada iz bırakmaması, mesajları silme uygulaması konusunda henüz net bir açıklama gelmese de ileriki günlerde bir açıklama beklediğimizi bilmenizi isteriz. Herşey siz değerli kullanıcılarımız için. Okumaya devam ederek detayları öğrenebilirsiniz.

İnstagram Arkada İz Bırakmıyor!

Daha önce WhatsApp, tıpkı Snapchat gibi mesaj silme özelliğine sahip olmultu. Kullanıcılar da bu özellik kapsamında oldukça memnun olmuş, yazdıkları birşeyi karşı tarafın okumasını istemiyorlarsa hemen geri silmişlerdir. Böylelikle de görüşmelerin arkasında herhangi bir iz kalmıyordu. Bu durum rutin mesajlaşmalar için gereksiz görülse de konu oldukça hassas ve gerekli. Çünkü 3. kişinin  bu mesajları görme ihtimali çok yüksek.

Şimdilerde İnstagram’a da bu özellik geldi. Silinen mesaj özelliğine dair çalışmaların sızıntıları ön plana çıktı.

Özellikle sosyal medya platformları için önemli bir isim olan Jane Manchun Wong sayesinde ortaya çıkarıldı. İnstagram’ın yeni özelliğinin nasıl çalışacağını anlatan Wong, tersine mühendislik işlemleri ile sosyal medya platformlarının yeni özelliklerini ortaya çıkarmasıyla bilinmektedir.

Wong yapmış olduğu açıklamada:

İnstagramın şuan için üzerinde çalıştığı mesajlatın silinmesi özelliğinin herhangi bir mesajdan çıktığınız anda devreye girdiği ifade ediliyor. Bu demektir ki bu özellik kullanıcıların belirli bir zaman aralığı tanımlamarına imkan vermemektedir. Sadece mesajdan çıktığıunızda otomatik olarak kendi kendine silinecek.

Ancak konuyla alakalı yapılan açıklamalara bakıldığında:

“Mesajlaşma deneyiminizi geliştirmek için her zaman yeni özellikler arıyoruz. Kayıp iletilerin işlevselliği hala geliştirilme aşamasındadır. Şuanda herhangi bir kullanıcı tarafından test edilmesi mümkün değildir.

Henüz gelişim aşamasında olan bu yeni özellik sayesinde pek çok konuşmalarda artık istenmeyen mesajlar silinecek ve insanların önlem alması sağlanacaktır. Tüm bu yeniliklerin hepsi kullanıcılar için olduğu unutulmamalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: E-Sigaralar ve Sağlığa Etkileri Hakkında Bilmediklerimiz