Sosyal Medya

Instagram Kullanıcı Sayısı Giderek Düşüyor!

Facebook’un etkisinin insanlar üzerinde azalmasını sağlayan uygulama, ilk kullanılmaya başladığı günden itibaren bu ana kadar pek çok kullanıcıya ulaşmıştır. Fakat bu uygulama kullanılmaya başlandığından beri ilk kez kullanım sayısı düşmeye başladı. Instagram Kullanıcı Sayısı Giderek Düşüyor!

2018 yılında Uygulamanın büyümesi %10 oranında olurken 2019 yılında bu kullanım oranı %6 oranlarına kadar düşmüştür. Üstelik bu azalma bununla da sınırlı kalmıyor. Yapılan araştırmalar sonucu, Instagram kullanıcı sayısının giderek azalması tespit edilmiştir.

Bu uygulama, sosyal medya olarak çok fazla tutulan uygulamalar arasında yer alsa da kullanıcı sayısının 2020 yılında da giderek düşeceği düşünülmektedir. Uygulamanın her ne kadar kullanıcı sayısı azalsa da her geçen gün yenilikler yapılmaya devam edilmektedir. Son yapılan yenilik de Instagram kullanıcılarını etkilemiştir.

Instagram’a Hangi Yeni Özellikler Gelmişti?

Her ne kadar sosyal medya uygulamasının kullanıcı sayısı giderek azalsa da Instagram’a her geçen gün yeni özellikler gelmeye devam etmektedir. En son gelen yeniliğe baktığımızda, Instagram artık kullanıcıların yayınladığı fotoğraflardaki beğeni sayısını kaldırdı. Bu beğeni sayısını kaldırmada ki amaç, fotoğrafa bakan kullanıcıların yalnızca fotoğrafa odaklamasını sağlamaktır. Bu yenilikle beraber beğeni sayısını yalnızca kişi kendisi görecektir.

Gelen bu yenilikle beraber bu uygulama üzerinden yalnızca fotoğrafı attığınızda beğenen kişilerden birinin kullanıcı adı ve onun yanında others yani diğerleri tuşunu göreceksiniz. Yani, yeni yapılan bu güncellemeyle paylaştığınız fotoğrafın kaç beğeni aldığını yalnızca siz görebileceksiniz.

Uygulama kullanıcıları her ne kadar bu yeniliği beğenmese de artık yapılan paylaşımlarda beğeni sayısı görmemiz mümkün olmayabilir. Bundan ötürü biraz daha Instagram kullanıcı kaybedebilir. Bu yenilik bazıları için iyi olsa da Instagram fenomenleri için kötü olmuştur. Son yapılan bu yenilikten ötürü Instagram kullanıcılarının da giderek azalacağı düşünülmektedir.

Peki Şimdi Ne Olacak?

Uygulamaya her yeni gelen güncellemeyle beraber sosyal medya uygulaması kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedir. Her gelen güncelleme insanların kullanım sayısını artıracağı gibi azaltadabilir. Bundan ötürü Instagram kullanıcı sayısı kaybetmeye başlamıştır.

Giderek kullanıcı sayısı azaldığı için risk altında olan Instagram, kullanıcı sayısının azalmasından ötürü yenilikler yapması gerekiyor ki kullanıcı sayısını azaltmasın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp Yeni Kararla Karşımızda!