Genel

Instagram Shop Türkiye’ye Geliyor!

Instagram Shop Türkiye’ye geliyor. Instagram geçtiğimiz aylarda ABD için açmış olduğu yeni özelliğini tüm dünya için getirmeye çalışıyor. Yeni gelen özellik internetten alışverişin adını değiştirebilir durumda.

Oturduğumuz yerden alışveriş yapma alışkanlığımız her geçen gün artıyor. Artan alışkanlıklar yeni isteklere yol açıyor. Yeni isteklere yol açması da ihtiyacı arttırıyor. Elbet ki bu ihtiyaçların giderilmesi gerekiyor ama nasıl? Instagram kendi mağaza bölümünü açarak bu konuya bir el atma taraftarı. Artık ürünleri internet sitelerinden aramak yerine Instagram da gezerken güvenli şekilde satın alabileceksiniz.

Dünya da en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, kendini her alanda geliştirmeye devam ediyor. Ana amacı kullanıcılarını platform içerisinde tutmak olan Instagram alışveriş konusunda da yeni adımlar atmaya başladı.

Instagram Üzerinden Alışveriş Yapmak Ne Kadar Güvenli

Instagram üzerinden alışveriş yapmak ne kadar güvenli? Instagram üzerinden alışveriş yapmak aslında platformuna göre değişiklik gösterebilmekte. Her ne kadar takipçi sayılarına bakarak alışveriş yapsak da Instagram da takipçi hilelerinin olduğunu unutmamakta fayda var. Instagram üzerinden alışveriş yaparken bazı güvenceler göz önünde tutulmalı.

Satış yapan butik hesabının mutlaka bir sitesi olmalı. Evet, dolandırmak için de internet sitesi açılabiliyor ancak bu işlem daha farklı. İnternet sitesi üzerinden de hizmet veren işletmeler şikâyet var üzerinde mutlaka bir hesaba sahiptirler. Alışveriş yapmadan önce söz konusu site adresinin yanına şikâyet var yazarak şikâyetleri okumanızda fayda var.

Instagram Shop Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapılır?

Instagram Shop üzerinden nasıl alışveriş yapılır? Instagram shop üzerinden alışveriş yapmak oldukça basit olacak gibi görünüyor. İşin ABD tarafına baktığımızda karşımıza tek tıklama ile satın alma yöntemleri çıkıyor. Tek tıklama ile satın almamıza imkân tanıyan Instagram ürünün özelliklerini de fotoğraf üzerinde gösterecek.

Söz konusu fotoğraf içinde bulunan ürüne tıkladığınızda özelliklerini ve fiyatını görebileceksiniz. Daha sonra yapmanız gereken tek şey satın al butonuna basmak. Gelecek olan ekranda ödeme ve adres bilgilerinizi girdikten sonra siparişiniz alınacak. Instagram bu konuda yaşanabilecek sorunları en aza indirmek için elinden geleni yapıyor. Ürünlerin takibini sağlayacak bir ekip de kurarak insanların güvenli alışveriş yapmasını sağlayacak olan Instagram yeri geldiğinde siparişlere de müdahalede bulunabilecek.